Jak je to se vzděláním dětí a dospělých na internetu

Velice často se setkávám s názorem, že spokojenost uživatelů internetu není příliš spokojena s kvalitou a dostupností vzdělání nejen online. Na druhou stranu je však mnoho uživatelů, kteří tvrdí že na internetu je všechno a stačí jen hledat.

Tvrdí se, že na internetu je vzdělávání zdarma a je ho dostatek. Ale také se debatuje o tom, že tyto materiály jsou často nekvalitní a mnohdy nepravdivé či zavádějící.

Kde je pravda?

Abychom mohli tuto otázku lépe zodpovědět, musíme si nejprve zodpovědět pár otázek a připomenout jednu důležitou věc. „Co jste se naučili před 10 lety ve škole už dávno neplatí.“

Tak nejdříve několik faktů. Většina toho, co se dnes učí ve škole, už za 10 let neplatí. Věda a světové změny jsou tak rychlé, že by se učebnice musely přepisovat každé 2 roky. A reagovat na tyto změny není ve světě formálního vzdělávání technicky možné – alespoň zatím.

Nehledě na to, že do 15 let zmizí 6 z 10 zaměstnání a nahradí je zcela nové profese, které dnes neexistují. Jako příklad můžeme uvést řidiče dronu, což je zaměstnání, které také před několika lety neexistovalo.

Dnešní uspěchaná doba nám připravuje mnoho změn. Není jednoduché na ně reagovat a mít ty správné informace vždy po ruce. Možná můžete nesouhlasit. Je tu přeci internet a mnoho webů a videí na YouTube atd. Mějme na paměti však fakt, že změny dnešního světa jsou tak rychlé, že to, co se děti učí dnes ve škole, za 5 let už není pravda. Do 15 let zmizí 6 z 10 zaměstnání a nahradí je jiná zaměstnání.

Tip na příspěvek:  Fotografie NASA které stojí opravdu za shlédnutí

Jak poznat kvalitní vzdělávací materiál?

Toto a mnoho dalších podobných otázek řeší začínající globální projekt YeahCoach.

Snaží se inovativně, elegantně a smysluplně sjednotit nejlepší myslitele světa, nejlepší inovativní lékaře světa, nejlepší učitele a světové spíkry do jednoho místa. Autoři aplikace jsou připraveni od základu změnit vzdělávací systém, naprosto nezávisle na státních orgánech a dalších vlivech.

V první řadě je důležité přihlížet k tomu, kdo za daným vzdělávacím materiálem stojí. Dnes si na internet může napsat kdokoliv cokoliv a internetový vyhledávač vám to naservíruje i když je to lež nebo nekvalitní materiál. A vy poznáte houbelec. A pokud je to v časopisech, na Youtube nebo v novinách, téměř vždy se musíte ptát, kdo to napsal, proč to napsal, co je cílem tohoto materiálu a kdo to zaplatil (skryté reklamy)?

Nebo si najdete firmu, která vydává vzdělávací materiály, které prověřuje, vybírá kvalitu, dává tomu úpravu i audio či video a vždy za každým materiálem stojí reálný člověk, který nese svou kůži na trh. Tedy svým jménem a pověstí ručí za daný materiál. Většinou jsou to odborníci daného tématu, kteří si nemohou dovolit psát nebo říkat blbosti.  Příkladem takové luxusní aplikace je systém přímé pomoci a prosperity YeahCoach.

V současné době aplikace obsahuje stovky vzdělávacích materiálů různých témat od českých, slovenských ale i světových autorů.

Další užitečnou pomůckou jsou často opomíjené nástroje úspěchu, díky kterým se posunete o desítky procent vpřed. A to zdaleka není vše, co systém YC nabízí.

Čeká nás zvláštní svět chaosu. Internet bude místem s hromadou informací a nebude jednoduché vyfiltrovat tzv. odpadový nepravdivý materiál. Bude to jedno velké bludiště. Příliš mnoho informací a málo kvality.

Tip na příspěvek:  Když vylepšení, tak ve všech ohledech

Se systémem YeahCoach můžete objevit kouzelné místo, kde lidé prosperují nejen finančně, ale i po stránce zdraví a lásky. Místo vzájemné pomoci, pochopení, přátelství, laskavosti, hojnost a smíchu.

Mnoho věci tady naleznete zdarma. Ale to nejlepší za symbolickou cenu 100 Kč měsíčně. Ale poměr ceny a skutečné hodnoty dostupných informací nelze porovnávat. Už nyní má pouze audio hodnotu 168 tis Kč. A to je jen malá část systému! Jsou zde například videa přednášek, za které jsou lidé ochotni zaplatit i desetitisíce korun. Pro čtenáře tohoto blogu máme přístup na tři měsíce v nejvyšší verzi tohoto systému YC jako dárek. Při registraci zadejte dárkový kód: yc+799w4

A na co se můžete už těšit?

Vývojáři aktuálně připravují aktivní globální vyhledávač služeb nebo práce (zakázek, nových klientů a brigád). Komunita této aplikace si bude globálně navzájem rozdávat zakázky a práci v jednom systému.

A to jsem se dnes vůbec nezmínil o jediném systému pomoci na světě, kde 100% pomoci dojde až do zamýšleného cíle a kde do 5 minut můžete požádat širokou veřejnost o pomoc pro sebe či vaši rodinu. Ale o tom až někdy příště.

Každá lidská snaha se nakonec musí projevit v číslech (Tomáš Baťa).

Pokud se budete pravidelně vzdělávat, co tím získáte? Získáte peníze? Zdraví? Nebo snad mimořádné vztahy na všech „frontách“? Stojí to vůbec za to? Co když vzdělávání budete vnímat jako mentální trénink nebo osobní růst? Co to vlastně znamená? A jak to vnímají odborníci, kouči a autoři? Mají pravdu? Dávají jejich slova smysl? Jsou jejich rady správné? To konec-konců posuďte sami.

Sdílejte článek přátelům:
, , , , , , , , , , , , , , , , ,
Show Buttons
Hide Buttons