Korektor textu online a zdarma

Náhodou jsem narazil na užitečný web, který stojí za zmínku na našem webu.

Jedná se o projekt Litéra, jehož vývoj začal již v roce 2009 jako bakalářské práce na FI MU v Brně a podle autora webu se neustále pracuje na vylepšeních a vývoji této online aplikace.

Projekt Litéra běžel původně na subdoméně a teprve v loňském roce zakotvil na vlastní doméně liteera.cz.

Litéra je dobrým pomocníkem při psaní textů. Je rozdělen do dvou základních sekcí a to typografický korektor českých textů a slovník znaků s typografickými pravidly.

litera korektor

náhled webové stránky litéra (liteera.cz)

Aplikace Korektor

Korektor je velice jednoduše zpracován tak, aby práce v něm byla intuitivní a co nejsnadnější. Korektor Vám pomůže navrhnout opravy textu typografického charakteru. V aplikaci jednoduše do textového pole vložíte nebo vepíšete text a spustíte tlačítko oprav.

V pravém textovém okně se Vám ihned zobrazí návrh včetně provedených typografických oprav. Je potřeba pamatovat na to že je nutná editace opraveného textu. Ten pouze navrhne opravy a to tak že červeně označí chybný zápis a žlutě označí variantu, kdy může být více variant. Po kliknutí na zabarvené pole se zobrazí nabídka návrhu opravy.

Co naleznete ve Slovníku

V sekci Slovník nalezneme podrobný seznam nejčastěji používaných nepísmenných a nečíselných znaků plus informacemi o jejich použití a názorný příklad.

Sdílejte článek přátelům:
Tip na příspěvek:  Aktuální zpravodajství na Vaší lište - Nová služba ČT24
, , , ,
Show Buttons
Hide Buttons