Jak platit pomocí QR kódů

Jednou z možných variant placení složenek a faktur se stává placení pomocí QR kódů.

Platba touto metodou je velice rychlá a hlavně pohodlná a lehce dostupná. Pro zjednodušení je nám k dispozici nová univerzální čtečka platebních QR kódů ILQ Platba, společnosti KEYELEMENTS, s.r.o..

Nově uvedená služba jako mobilní aplikace umožní zákazníkům provádět QR platby všemi platebními standardy.

qr_platby

Citace z tiskové zprávy:

Univerzální čtečka platebních QR kódů ILQ Platba, společnosti KEYELEMENTS, s.r.o., je zdarma dostupná jako aplikace pro mobilní zařízení Android a iPhone, v nejbližších dnech bude ke stažení také pro platformu Windows Phone. Aplikace podporuje všechny formáty, používané v České republice, mezinárodní standard ILQ a formát České bankovní asociace. Jako jediná dostupná čtečka platebních QR kódů na trhu není závislá na žádné proprietární bankovní aplikaci, KEYELEMENTS je navíc připraveno doplnit i další formáty, pokud se na českém trhu objeví.

„Platební QR kód není pouze módním výstřelkem, ale standardní metodou placení za účty, poplatky, faktury a to jak v kamenném tak v internetovém světě. Vyvinuli jsme proto univerzální aplikaci QR Platby – čtečku QR kódů, která přečte platební kódy různých výstavců,“ říká Pepe Rafaj, obchodní ředitel KEYELEMENTS. “Univerzálnost a dostupnost pro všechny bez ohledu na banku zákazníka, je pro nás podmínkou spuštění našich dalších  aplikací pro QR platby.

Společně s našimi obchodními a strategickými partnery, nabízíme bankám toto rozhraní tak, aby mohly jednoduše podporovat mezinárodní standard ILQ ve svém internetovém bankovnictví. ILQ standard je pro využití běžných majitelů smartphonů jednodušší a bezpečnější,” dodává Pepe Rafaj.

Sdílejte článek přátelům:
Tip na příspěvek:  Inzerce: Už vás nebaví plná schránka reklamních emailů?
, , , , ,
Show Buttons
Hide Buttons