Jak by vypadal svět bez internetu?

Inzerce: V dnešní době si většina z nás nedokáže život bez internetu představit. Časy, kdy jsme na dálku se svými blízkými komunikovali prostřednictvím dopisů a pevné telefonní linky jsou dávno pryč. A ta tam je i éra tlačítkových telefonů bez internetu a fotoaparátu a míst nepokrytých mobilních signálem. Starší z nás si na toto období čas od času s úsměvem vzpomenou. Pro ty mladší je svět, kde se nemohou kdekoli a kdykoli připojit k internetu, naprosto nereálný.

Proč většina z nás využívá internet den co den?

Nejen v České republice, ale v celaé Evropě i ostatních vyspělých zemích je pro drtivou většinu obyvatel internet neodmyslitelnou součástí života. Značná část ekonomicky aktivní populace ho každodenně využívá ke své práci, stále více studentů i žáků základních škol se bez internetu neobejde při studiu. Jen málo kdo z nás dnes píše místo dopisů přátelům emaily a elektronickou komunikaci často využíváme i ke komunikaci s nejrůznějšími institucemi. Zvyšuje se počet lidí, kteří přes internet nakupují nejrůznější zboží včetně potravin. A v neposlední řadě nám internet poskytuje zábavu i kontakt s přáteli a známými na sociálních sítích, jejichž prostřednictvím si můžeme dopisovat, diskutovat a také zprostředkovávat nejrůznější zážitky a události ostatním.

Jak by fungoval náš život bez internetu?

Kdybychom se vrátili o pár desítek let zpátky do technologického pravěku, zbavili bychom se závislosti na sociálních sítích. Měli bychom více času na svou rodinu i přátele a neustále bychom nekontrolovali svůj mobilní telefon. Na druhou stranu by se řadě z nás zkomplikovalo podnikání, pro informace bychom museli do knihoven a archivů a mnohem více času by nám zabralo i nakupování a nejrůznější zařizovaní.

Tip na příspěvek:  Jak vytvořit příspěvek na facebooku, který si získá velké publikum?

Kvalitní internetové připojení je důležité

Bez internetu by byl náš život těžší. Pro moderního člověka je stejnou samozřejmostí jako zavedená elektřina a tekoucí voda. Potřebujete internet Uhříněves nebo jinde v těsném okolí Prahy? Či řešíte internet Plzeň? Rychlý kabelový internet na doma poskytuje AIM.

Sdílejte článek přátelům:
, , , ,

Show Buttons
Hide Buttons