Instalace Windows z usb a přenosného disku – WinToFlash

Windows z usb Windows na netbook který postrádá CD nebo DVD mechaniku? Windows z usb?  S jednoduchým prográmkem v češtině to zvládne každý. Normálně bych tu zde o této problematice nepsal , ale jelikož mě vyřešení tohoto problému potkalo tak se o něj podělím.

 Jedná se o program s názvem WinToFlash. Jde o volně dostupný prográmek WinToFlash který jsem si stáhnul ze stránek autorů na adrese http://wintoflash.com/download/en/ . Po stažení je nutné rozbalit v počítači jelikož je zkomprimován. Následně bez nutnosti instalace ho spustíte připojíte usb disk na který chcete instalaci Windows přenést a do cd vložíte instalační disk se systémem windows.

Pak už jen vyberete odkud kam se má instalace zkopírovat a to je vše (z Cd na USB). Uživatelské prostředí programu je v češtině a je tvořeno přehledným a snadno pochopitelným průvodcem který vás dovede až k tíženému cíli. Při převodu nezapomeňte že musíte mít usb s potřebnou kapacitou na disku a že pokud nějaká data na tomto disku jsou tak budou ztracena z důvodu systémového formátování. Při startu přenosu budete na tuto skutečnost znovu upozorněni.

Po provedení této operace se bude USB disk chovat jako instalační cd s Windows. Můžete z něj nabootovat a instalovat systém Windows. Po převodu si na usb můžete dohrát i ovladače či jiné prográmky které budete po instalaci chtít ihned instalovat jakou je např. antivirový program a různé ovladače.

Jak nastavit botoování z USB? Při spuštění počítače musíte skočit do BIOSU nečastěji stisknutím tlačítka Delete nebo talčítkem F2. Zpravidla se při spuštění zobrazí tlačíto které se stisknutím přenesete do BIOSU.

Tip na příspěvek:  Webove šablony zdarma, CSS zdarma, Flesh šablony zdarma, Grafika pro web zdarma

V něm pak nastavíte bootování z USB. Následně vložíte usb disk resetujete počítač a můžete přistoupit k samotné instalaci windows z usb tak jako jste zvyklí z instalačního cd.

 Závěrem: Na internetu je mnoho podobných programů které umožňují vytvoření instalačního USB s Windows, ale tento program WinToFlash je opravdu jednoduchý, a není zapotřebí dalších jiných utilit podpůrných programů.

Sdílejte článek přátelům:
,
Show Buttons
Hide Buttons