Bouřky na radaru na jednom místě a navíc na podkladech Google Maps

Sledujte bouřky na radaru na mapových podkladech Google od České radarové sítě CZRAD. Pří brouzdání po internetu na téma počasí a bouřky na radaru jsem narazil na tuto webovou adresu kde jsou právě tyto informace a navíc v přehledné a vizuálně přívětivé formě.

Jedná se o web http://radar.bourky.cz kde se Vám zobrazí mapový podklad od společnosti Google Maps. Takž z toho vyplívá velice známe prostředí a spoustu  předvoleb pro mapu jako jsou například satelitní, hybridní nebo dokonce terénní mapa atd. pohyb na mapě je taktéž velice jednoduchý s intuitivním ovládáním.

No zpět k hlavnímu tématu radar a bouřky. V levé části obrazovky je stupnice barev podle které poznáte intenzitu srážek buď dle radarové odrazivosti dBZ nebo od 0 do 100 mm/h.

V prvé části tohoto webu najdete ovládání pro práci se snímky na radaru kde si můžete nastavit rychlost animace či aktivovat detekci bouřek. Interval obnovy dat na tomto radaru bouřek je patnáct minut.

Závěrem malé upozornění aby Vás nezmátl čas radarových snímků který je uváděn ve světovém čase UTC. Pro získání místního času je třeba k zobrazenému času přičíst 1 hodinu v zimním období, kdy platí středoevropský čas, resp. 2 hodiny v období platnosti letního času.

Druhým upozorněním je že se občas na radarových snímcích bouřek zobrazí úzké barevné výseče (paprsky) falešných „odrazů“.  Pokud na to náhodou narazíte tak to nejsou bouřky, ale třeba právě vy. Jedná se o rušení radarových měření zařízeními pro bezdrátové poskytování internetu.

No nebudu zde tuto webovou aplikaci více popisovat pokud se chcete podívat tak mohu stránku pouze doporučit jelikož si osobně myslím že se jedná o jednu z nejlepších určenou pro Českou republiku.

Tip na příspěvek:  Co je BLIND FRIENDLY WEB ? Splňujete tyto podmínky?

Meteor radar také pro iPhone

Bouřky na radaru

Meteor radar také pro iPhone. iPod zdarma na http://radar.bourky.cz/iphone/ aplikace umožňující sledování satelitních snímků dešťových srážek ze sítě CZRAD

Sdílejte článek přátelům:
, ,
Show Buttons
Hide Buttons