Jak získat fanoušky – like na Facebooku?

Tuto otázku si pokládá mnoho z nás, a někteří se bezhlavě a bez rozmyšlení pouští i do nakupování fanoušků na internetu. Má toto vůbec význam a přinese to nějaké klady vašemu online marketingu a využití facebooku v praxi?

Jak a kde získat like – fanoušky na facebooku?

Nejprve však bych uvedl čemu se vyvarovat. Hodně podnikatelů vnímá velký počet fanoušků jako klíč k úspěchu a jsou ochotni zaplatit za lákavé inzeráty a nabídky přivedení nových fanoušků. Upozorňuji, že počet není rozhodující!

Ideální fanoušek fb je ten relevantní, který  olajkoval stránku ze svého rozhodnutí nebo je již spokojeným klientem. Tito fanoušci jsou ty, kteří budou aktivně sledovat a případně sdílet. Tato základna fanoušků je ta kam bude dosahovat obsah vašich příspěvků na fc stránce.

Metody a postupy „Jak získat fanoušky na Facebooku?“

Je mnoho postupů a ověřených funkčních metod jak získat nové fanoušky a jak udržet stávající. Než s tímto začnete (budování fanouškové základny), je důležité znát cílového fanouška vašich stránek.

 • Kdo jsou vaši zákazníci?
 • Jaký je ideální fb fanoušek?
 • Jakou cenu pro mě mají?
 • Jaký je můj typický zákazník?
 • Je pro mě důležité, kde bydlí?
 • Kolik mu je let?
 • Jaké jsou jeho další zájmy?

Pokuste se sestavit odpovědi na výše sepsané otázky! Čím podrobněji a přesněji budete znát své fanoušky, tím lépe se budete moci věnovat svému obsahu a správnému cílení.

Pomocí těchto znalostí si také definujte způsob komunikace na fc stránce a v komentářích. Toto si předem rozmyslete, budujete si tím také svojí značku.

Na facebooku si nejprve budujte důvěru! Nesnažte se pouze vnucovat své výrobky či služby. Přinášejte zábavu a odpovědí na problémy vaší cílové skupiny.

Zapojte stávající zákazníky

 • Nalezněte způsob jak zapojit stávající klienty do olajkování stránek.
 • Dejte slevu za lajk nebo uspořádejte soutěž. Informujte je o novinkách a akcích.

Získejte like prostřednictví webových stránek

 • Máte webové stránky? Propojte je s vaší facebookovou stránku.

Využívejte Facebook Ads

 • Jedná se o reklamní systém facebook, který nabízí mnoho nastavení a snadného cílení na vaše zákazníky.

Sledujte statistiky

 • Sledujte statistiky a využívejte marketingové nástroje.

Je mnoho dalších metod jak fanoušky získat. Nesmíte také zapomenout na pravidla facebooku. Při nesprávném použití a dodržení pravidel se vystavujete rizikům, které mohu mít zásadní dopad na vaší stránku.

Nedělejte stejnou chybu, jakou dělají stovky podnikatelů a nevydělávají!

Related Posts

 • 80
  Internet je zdrojem mnoha možností jak podpořit vaše podnikání. Mezi jeden ze základních kamenů v dnešní době podnikání nejen online světa je využití sociálních sítí. Využíváte sociální sítě ve svém podnikání? Pro všechny, kteří se chtějí o této problematice dozvědět více, se na internetu představuje nový projet SocialMediaSkoleni. Jedná se…
  Tags: a, se, internetu, facebook, internet, rady, tip, web, video, přednášky
 • 78
  Získejte 10 000 EURO pro svůj Start-Up Máte zajímavou vizi nebo nápad? Chcete být úspěšní a vybudovat svou vlastní firmu? Nemáte dostatek kapitálu a zkušeností jak začít realizovat svůj projekt? Proto jsme tady my, Váš Akcelerátor vizí. Akcelerátor Opifer vznikl ve spolupráci s Private Equity investory, ve snaze pomáhat začínajícím firmám…
  Tags: a, se, web, internet, rady, tip, výdělek, internetu, tvorba, webové
 • 75
  Na internetu je mnoho možností, jak se zviditelnit, podpořit svůj web či aplikaci na internetu. Jednou ověřenou službou je služba na prodej placených článků PlaCla. Jedná se o službu jak pro provozovatele webů, kteří rádi píšou a ještě si chtějí vydělat, tak zároveň pro inzerenty. PlaCla je nejsnadnější cesta, jak tyto dvě…
  Tags: a, se, internetu, facebook, internet, rady, tip, web, výdělek, webové
 • 75
  Obchodujete s internetovými projekty či web stránkami? Pokud ano tak je nově na internetu dostupný projekt s názvem werb. Za tímto nápadem vytvořit tento web strojí tým mladých lidí, kteří se snaží stejně jako mnozí další zaplnit díru na českém internetu. Touto dírou je kvalitní místo pro obchod s internetovou…
  Tags: a, se, web, internetu, internet, tip, výdělek, tvorba, webové, stránky
 • 75
  Jednou z možností podnikání na internetu je vytvořit si vlastní e-shop a začít obchodovat. Možností máte hned několik. Můžete například naprogramovat vlastní nebo si objednat vytvoření e-shopu na míru dle vašich požadavků atd. Ale PROČ!! náhled možného řešení Vašeho podnikání na internetu Využijte profesionální řešení od významného hráče na trhu, který…
  Tags: a, se, internetu, web, internet, rady, tip, výdělek, tvorba, webové
, , , , , , , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *