21 výhod redakčního systému WordPress

Přemýšlíte nad výběrem vhodného redakčního systému? Chcete vytvořit vlastní webové stránky s možností administrace, vkládání příspěvků a navíc zdarma?

Jednou z možných voleb, která může splnit vaše požadavky a očekávání od redakčního sytému je WordPress. Déle v textu: WordPress = WP a Redakční systém = RS

21 výhod redakčního systému WordPress

Výhody redakčního systému WordPress

 1.   WordPress pod licencí GNU General Public License
 2.   Jednoduchá instalace s podporou instalace Multi-WordPressu
 3.   Jednoduché publikování příspěvků (podpora RSS)
 4.   Snadná a přehledná administrace
 5.   Možnost vkládání komentářů
 6.   Podpora vkládaní medií
 7.   Plánování příspěvků (ukládání konceptů)
 8.   Velká databáze užitečných pluginů
 9.   Vkládání widgetů metodou klikni a pusť
 10.   Motivy a vzhledy pro WP zdarma
 11.   Vhodný i pro začátečníky
 12.   Použitelný pro blog, magazín, e-shop tak i pro statické stránky
 13.   Ve WP může pracovat i více autorů či administrátorů (možnost nastavení práv)
 14.   Podpora SEO
 15.   Nastavení trvalých odkazů (čitelnost URL adres)
 16.   Pravidelné aktualizace systému zdarma
 17.   Velká komunita uživatelů
 18.   Dostupnost WP i v češtině
 19.   Podpora od poskytovatelů webhostingů
 20.   Správa webu – administrace odkudkoliv
 21.   Kompatibilita s mobilními zařízeními

Ve výpisu výhod tohoto redakčního systému bych mohl dále pokračovat. Pokusil jsem se zde sepsat jen ty základní a rozhodující při volbě vhodného systému pro váš web.

Bylo by nefér zde nezmínit i jeho konkurenci, mezi kterou můžeme zařadit RS Joomla a Drupal.

Tip na web, kde je zmíněno 35 důvodů prč zvolit právě WP místo klasického webu. 35 Reasons Why a WordPress Website is Better than a Traditional Website for Your Business.

Také vás určitě napadne a je to na místě, jaké jsou tedy nevýhody WP?

Nevýhody WordPressu

V minulosti se hodně diskutovalo o bezpečnosti tohoto systému. V současnosti je tomu už ale jinak. Při správném nastavení a použití všech doporučení včetně pravidelných aktualizací tomuto problému můžete předcházet a mít tak WP bezpečný.

Dále může nastat problém při vysoké návštěvnosti z důvodu dynamického generování stránek oproti statickým HTML stránkám. Na to je však lék. Existují metody (zásuvné pluginy) a doporučení jak tomu zabránit a předejít tak případným komplikacím.

Články věnované bezpečnému WP:

Ještě zde uvedu některé příklady, na které můžete při procházení internetu narazit. Osobně s těmito argumenty nesouhlasím! Jsou to spíše argumenty a výmluvy proto jak vás od WordPressu či jiného RS zdarma odradit a zakoupit placené stránky a drahý vývoj. Samozřejmě tímto vlastní vývoj webu nijak nezatracuji. Jen si je ale potřeba uvědomit, že když budete chtít stránky s administrací a možnostmi jako má WP, tak to za pás stovek určitě nebude.

 • Zdrojový kód dělá každý, kdo chce a není dokonalý
 • Obtížná SEO optimalizace
 • Potřeba vlastní šablony
 • Používají ho pouze obyčejné a jednoduché weby
 • Náročnost na server a databázi
 • Nutná instalace
 • Není bezpečný

 Proč vybrat pro svůj web právě WordPress?

Jak jsem zmínil ve výhodách je práce ve WP velice jednoduchá a zvládnete jí bez znalostí programování webových stránek. Někteří poskytovatelé webového prostoru už nabízejí i automatickou instalaci což vám opět ulehčí práci.

Při použití vlastního RS budete páni svého webu a obsahu! Nebudete nijak vázáni na firmy, kterým budete muset platit za aktualizace či vylepšení atd.

WP má největší komunitu uživatelů a vývojářů jak u nás tak i v zahraničí (myšleno celosvětově). Tato komunita nejen nadšenců a uživatelů přispívá na diskuzích fórech, kde najdete své odpovědi či návody a to i v češtině.

Možnost instalace Multi-WordPressu přináší možnost z klasické instalace WP udělat webové stránky běžící na subdoménách případně na webu vytvářet další uživatelské blogy. Jednoduše řečeno, rozjet více webů na jedné instalaci WP.


WordPress-logoZaujal vás tento RS WordPress? Připravil jsem pro vás podrobný návod na kompletní instalaci včetně praktických příkladů, plus základní návod s doporučením na základní pluginy pro tento RS systém zcela zdarma.

Jste příznivci WordPressu! Sdílejte tento článek, nebo se pochlubte vlastním webem běžícím na WP v komentářích níže!

Related Posts

 • 89
  Jsou Vaše webové stránky dostupné? Dodržuje Váš poskytovatel hostingových služeb sjednané garance? Nepřicházíte zbytečně o návštěvníky (zákazníky) webu! Dostupnost stránek je jedním z hlavních parametrů, o kterém by-jste měli vědět. K čemu jsou stránky, které nejsou dostupné. Většina poskytovatelů prostoru dnes standardně garantuje dostupnost 99,9%. Co to pro Vás znamená! Je to…
  Tags: zdarma, a, stránky, webové, web, internet, online, nástroje, internetu, programování
 • 88
  Při tvorbě webové stránky jsem narazil na problém, jak vytvořit jednoduše webový formulář bez znalostí programování. Možností bylo několik. Využít redakční systém kde je tvorba formulářů podporovaná nějakým doplňkem, nebo využít online služeb jako například Formes a podobně. Mělo to háček, potřeboval jsem informace (notifikaci) z formuláře zaslat přímo na vlastní…
  Tags: a, online, zdarma, programování, webové, tvorba, web, internet, nástroje, internetu
 • 88
  Jste freelancer SEO konzultant či se jen zabýváte SEO problematikou? Určitě se seznamte s webovým nástrojem Collabim. Nejedná se sice o žádnou novinku, ale připomenutí si určitě zaslouží. Profesionálové v tomto oboru ho mají vždy po ruce a mnoho z nich ho doporučuje. Náhled domovské stránky projektu Collabim Collabim je…
  Tags: a, web, zdarma, internet, online, nástroje, internetu, programování, rady, tip
 • 87
  Mnoho lidí si často pokládá otázku, zda je možné vytvořit webové stránky zdarma? Jednou z mnoha možností je využití nového systému Webmium. Jedná se jo jednoduchý nástroj na tvorbu webových stránek a webových prezentací. Aplikace Webmium je určena pro malé a střední firmy, jednotlivce nebo neziskové organizace. Práce se samotnou aplikací…
  Tags: a, webové, stránky, zdarma, internet, online, nástroje, internetu, programování, rady
 • 86
  Ftp server online? Na internetu je možno využívat službu online ftp serveru zdarma. Aplikace pod názvem net2ftp je on-line FTP klient napsaný v jazyce PHP. K použití této aplikace postačí přístup k internetu a webový  prohlížeč (například Internet Explorer nebo Mozilla). FTP je způsob komunikace přístupu k souborům na vzdáleném počítači…
  Tags: a, online, internet, nástroje, internetu, zdarma, programování, rady, web, tvorba
, , , , , , , , ,

Napsat komentář


V SYSTÉMU YEAHCOACH JDE ŽÁDAT O DARY JAKO JSOU TŘEBA TYTO

(Pokud ho chceš, klikni na obrázek Daru)