Úspěšný Startup i bez inkubátoru?

Při zakládání nebo při rozběhu nového startupu je zažité že bez inkubátoru to prostě nejde, nebo je to velice obtížné. Ano, v poslední době rozmachu startupů k úspěšnému projektu nějaký ten inkubátor určitě pomůže. Ukáže tu správnou cestu, může nabídnout důležité kontakty, pomoc s hledáním investorů, prostory, administrativu či získané zkušenosti.

Zaujala mě však myšlenka projektu 2FRESH Ideas, který chce tuto podporu nových projektů řešit trochu jinak a s novým přístupem. Dovolím si zde citovat větu z webu autorů myšlenky, se kterou musím částečně souhlasit.

„Věříme, že klíčem úspěchu jsou lidé – nikoli investorské peníze nebo pracovní prostory.“

Za projektem 2FRESH Ideas stojí lidé z digitální agentury 2FRESH.

logo projektu 2FRESH Ideas

logo projektu 2FRESH Ideas

Proč zvolit pro svůj startup právě 2FRESH Ideas?

Jak píší lidé z 2FRESH ve svých textech o projektu, chtějí se odlišit od ostatních inkubátorů hlavně samotným přístupem ke startupu. Nechtějí jen radit a chlubit se zkušenostmi či referencemi, ale chtějí se stát jakýmsi průvodcem celého projektu a stát se jeho důležitou součástí.

Padesátičlenný tým lidí z 2FRESH již prošel mnoha letými zkušenostmi z komerčního prostředí, kdy nejlépe poznáte vaše chyby a ponaučíte se z nich, nebo jaké to je začínat od nuly. Mají zkušenosti jako specialisté na digitální komunikaci či služby a produkty. A věří, že tím pravým klíčem k úspěchu jsou právě lidé.

V oboru nejsou žádným nováčkem a mají za sebou start již dvou byť vlastních projektů a to SMS ticket a Costlocker nástroj na měření efektivity práce a ziskovosti projektů.

Více informací se dozvíš na www.2freshideas.com.

Záleží už jen na každém, koho určí jako partnera pro svůj nápad a s kým budou procházet a zároveň sdílet úspěchy nového projektu.

Poznámka: Tímto článkem jsem určitě nechtěl nějak zpochybnit současné inkubátory. Jen jsem chtěl ukázat novou možnou alternativu, které se budou určitě rychle rozšiřovat.

Věřím, že využití inkubátoru má své kouzlo a opodstatnění. Taktéž kontakty a dobré investory budete určitě pro úspěšný start potřebovat. Jen jsem chtěl upozornit na tým nadšených a odhodlaných lidí (odborníků), kteří se chtějí stát součástí tvého projektu.

Nadšení s dobrým nápadem je nezbytnou součástí úspěšného projektu, avšak také to není vše. Je to jen jeden ze základních kamenů, na kterém se dá dále pracovat nebo rozvíjet myšlenku.

Budu rád když se zde v komentářích podělíte o zkušenosti se začínajícím startupem, a pomůžete tak ostatním při rozhodování a výběru partnera či vhodného inkubátoru pro jejich nový projekt.

Také nezapomeňte, že i zde na WebiTechu máte prostor k propagaci nových projektů.

Related Posts

 • 87
  Chystáte se zřídit internetový ochod, nebo již nějaký máte? Má zde jedno doporučení na užitečnou knihu, která Vám může usnadnit páci a přispět užitečnými rady přímo z praxe. Jedná se o ebook který popisuje, jak budovat úspěšný e-shop. Autorem této E-shop knihy je Ing. Jan Kalianko, který aktivně obchoduje online již…
  Tags: a, se, že, web, finance, internet, rady, tip, výdělek, internetu
 • 84
  Získejte 10 000 EURO pro svůj Start-Up Máte zajímavou vizi nebo nápad? Chcete být úspěšní a vybudovat svou vlastní firmu? Nemáte dostatek kapitálu a zkušeností jak začít realizovat svůj projekt? Proto jsme tady my, Váš Akcelerátor vizí. Akcelerátor Opifer vznikl ve spolupráci s Private Equity investory, ve snaze pomáhat začínajícím firmám…
  Tags: a, se, web, finance, internet, rady, startup, tip, výdělek, internetu
 • 81
  Fobo.cz je nový webový portál, kde může kdokoliv prodat to, co umí. Cílem je pomoci lidem s prodejem jejich služeb - ať už je to cokoliv. Web je zaměřen hlavně na služby ze života, nejedná se tedy o tržiště pouze online služeb. Na Fobo.cz naleznete například hlídání dětí, doučování jazyků,…
  Tags: a, se, finance, internet, rady, tip, web, výdělek, internetu
 • 79
  Před nedávnem se na internetu objevil nový projekt s názvem StartupJobs, který online přináší a propojuje startupy s jejich budoucími zaměstnanci. Pracovat pro startup Ano či NE? Tuhle otázku si pokládá spoustu lidí a není jednoduché odpovědět správnou odpověď. Práce pro startup přináší jak spoust pozitivních věcí a novinek, ale také…
  Tags: a, se, startup, že, projektu, web, internetu, finance, programování, rady
 • 79
  Ideálním pomocníkem pro překladatelské služby se může stát nový startup jménem Lingvus. Za založením tohoto projektu stojí pánové Tomas Mohr a Rostislav Levkovič, kteří se rozhodli tento projekt realizovat. Realizační tým projektu Lingvus (nahoře Tomas Mohr dále z leva Constantine Stanishevsky Rostislav Levkovič, a Andrey Dabrakou). Hlavním cílem Lingvus je dostat…
  Tags: a, se, projektu, web, internetu, finance, internet, programování, rady, startup
, , , , , , , ,