Ukažte vyhledávačům cestu na váš web!

Máte webovou stránku a nikdo o ní neví?
Ukažte vyhledávačům že jste tu taky!

Je to velice jednoduché, a mělo by to být jedním z prvních kroků po vytvoření webové stránky. Můžete to udělat hned a nepotřebujete k tomu žádné placené služby ani odborníky.

Asi nejdůležitější v našem prostředí internetu jsou vyhledávače Seznam, Google a Bing. Někdy také vyhledávač Jyxo. Takže když mu o vašich stránkách dáte vědět určitě nic nezkazíte.

Než však začnete stránky přidávat do indexu vyhledávání, je dobré vědět a dodržovat určitá pravidla, aby očekávaný výsledek zaindexování nedopadl přesně obráceně!

Například vyhledávače vás může vyloučit z indexu nebo snížit relevanci webových stránek pokud na webu používáte zakázané optimalizační techniky.

Mezi zakázané techniky patří například použití duplicitních webů, automatická výměna odkazů, opakování nesmyslného textu, přehnané SEO atd.

V nápovědě od Seznamu i od Googlu jsou jasně stanovena pravidla pro přidávání URL odkazů, a co jejich zařazení může ovlivňovat. Takže doporučuji vyhnout se věcem jako je manipulace s rankem, skrytý text, cloaking, linkfarma, podvodné odkazy atd.

Stačí přidat pouze hlavní stránku webu?

Ano, vyhledávačům zpravidla stačí zadat stránku indexu webové stránky a ostatní si najde automaticky. Aby tato podmínka fungovala, musí na každou podstránku vést alespoň jeden odkaz nejlépe ve tvaru HTML. Odkazům vytvořeným JavaScriptem se raději vyhýbejte, není u nich zaručené, že je vyhledávací roboti najdou a uvidí.

Zařazení a vyhledání stránek trvá však nějakou dobu v řádu týdnů. Jestli chcete tento proces urychlit, můžete přidat i více stránek. Také je vhodné na web umístit soubor Sitemap nejčastěji XML soubor tzv. mapu webu. http://cs.wikipedia.org/wiki/Sitemap

Informace o stahování vašich stránek můžete vyhledávačům také zpříjemnit pomocí souboru na vašem webu s názvem robots.txt a vhodným použitím značek META KEYWORDS a META DESCRIPTION, ale o tom si napíšeme třeba příště.

Jak zjistím, zda jsou mé stránky v indexu vyhledávače?

Je to jednoduché. Pro kontrolu zda je stránka zahrnuta v indexu zadejte vyhledávací dotaz s parametrem site: výraz [ site:vašedoména.cz ]. Pro tuto kontrolu můžete zadávat i subdomény, nebo více domén najednou. Musíte je však oddělit čárkou.

Kde přidávat stránky do vyhledávačů?

Níže máte odkazy, kde jen zadáte vaší URL adresu webu a odešlete k zařazení (posouzení). U vyhledávače Google musíte nejprve provést registraci (vytvoření účtu).

Google      Seznam      Bing      Jyxo

Related Posts

 • 90
  K pořízení firemních webových stránek vedou dvě hlavní cesty – přes profesionály a jejich tučné faktury, nebo vlastní snahu a nižší náklady. Dáváte přednost finančně dostupnější variantě a chcete si web vybudovat sami? Přečtěte si, co k tomu určitě potřebujete, abyste se pochlubili špičkovým výsledkem na úrovni. 1. Dobrý název…
  Tags: a, web, internet, rady, tip, tvorba, webové, stránky
 • 90
  Chcete se pustit do podnikání, avšak odrazuje vás, kolik stojí tvorba webových stránek na míru? Vězte, že pokud službu svěříte do rukou jedné společnosti, nejde o zdaleka tolik peněz, ale i tak jde o nemalou investici. Pokud se chcete vyhnout i jí, zbývá poslední možnost. Vytvořit si všechno sám. Jak na…
  Tags: a, s, o, web, internet, rady, tip, tvorba, webové, stránky
 • 86
  Rád bych zde upozornil na web, který je určen pro nadšence Google a stojí minimálně za pozornost. Jedná se o web GUG.cz, který sdružuje lidi se zájmem o technologie Google a to jak vývojáře, tak i zájemce o služby či zájemce o všeobecný přehled. Určitě by zde měla být i…
  Tags: a, google, o, web, internet, rady, tip, tvorba, webové, stránky
 • 84
  Internet je nekonečný zdroj nápadů a možností jak je proměnit ve skutečnost. S novým nápadem přichází služba Rohlik.cz. Jedná se o online supermarket potravin s dopravou až domů. Náhled e-shopu s potravinami Rohlik.cz Za tímto projektem stojí Tomáš Čupr, kterého můžete znát už z dřívější služby DámeJídlo.cz nebo jako zakladatele Slevomatu. Rohlík.cz nabízí…
  Tags: s, v, a, i, internet, však, o, můžete, rady, tip
 • 82
  Společnost Mafra, a.s. pro naše děti připravil specializovaný zábavný dětský portál www.alik.cz . Alík je dětský internetový portál. Slovo portál vyjadřuje, že na jediném místě dětem nabízí maximum služeb, které je dnes internet schopen nabídnout. Dítě zde může využívat zábavní, vzdělávací a komunikační prostředky bez toho, že by muselo portál…
  Tags: a, internet, i, však, webu, rady, tip, web, webové, stránky
, , , , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *