QR kód se stává nezbytnou součástí Vašeho obchodu

Mezi velice populární metodu odkazování na webovou stránku či produkt v e-shopu se stává využívání tzv. QR kód. Použití není omezeno jenom na zmiňované položky, ale dá se využívat i jako označování výrobků či jen jako vizitka společnosti.

Pro tvorbu QR kódu je k dispozici poměrně dost nástrojů, ale chci zde zmínit jeden online nástroj (generátor), který tvorbu posouvá zase o trochu dál.

 Jedná se o nástroj Unitag na stejnojmenné adrese www.unitaglive.com, který vás provede vlastní a jednoduchou tvorbou QR kódu. Aplikace je v základní verzi zdarma a nabízí i placené verze pro širší použití.

  www.unitaglive.com qr kod

Náhled webu QR generátoru Unitaglive.com

Jak vytvořit QR kód?

Po vstupu na webovou stránku QR generátoru velice jednoduše a intuitivně projdete veškerá nastavení včetně zadání URL adresy odkazu, který má kód obsahovat, barevné schéma, grafiku popřípadě vložení loga společnosti atd. QR kód nemusí obsahovat jen URL adresu, ale může posloužit jako přečtení různých zpráv atd.

Pomocí všech těchto nastavení vytvoříte QR kód, kterým se odlišíte od ostatních a navíc se odpoutáte od zaběhnutého černobílého kódu.

Nezapomínejte na to, že tato verze čárového kódu se stala jednou z nejoblíbenějších forem odkazování a využití pro reklamní účely v časopisech, letákách, reklamních materiálech atd. Po velkém rozmachu v Japonsku a následně v USA se dostává i do Evropy, kde taktéž nachází své opodstatněné využití.

Po vytvoření můžete kód sdílet do Vaší oblíbené sociální sítě, nebo jej stáhnout přímo do počítače. V placených verzí se nabízí více možností včetně statistik atd. Více o těchto možnostech se dozvíte na webu Unitag (Unitaglive).

 

, , , , , , , , , ,
2 comments on “QR kód se stává nezbytnou součástí Vašeho obchodu
  1. Dobrý den Matěji, osobně si myslím, že pořád mají své opodstatnění třeba a hlavně v tištěné formě.

    Využil jsem je mnohokrát a určitě nejsem sám. A navíc tato aplikace mě připadá užitečná hlavně z pohledu zpracování a také že QR kód múže vypadat i trochu jinak než klasický černobílí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *