QR kód se stává nezbytnou součástí Vašeho obchodu

Mezi velice populární metodu odkazování na webovou stránku či produkt v e-shopu se stává využívání tzv. QR kód. Použití není omezeno jenom na zmiňované položky, ale dá se využívat i jako označování výrobků či jen jako vizitka společnosti.

Pro tvorbu QR kódu je k dispozici poměrně dost nástrojů, ale chci zde zmínit jeden online nástroj (generátor), který tvorbu posouvá zase o trochu dál.

 Jedná se o nástroj Unitag na stejnojmenné adrese www.unitaglive.com, který vás provede vlastní a jednoduchou tvorbou QR kódu. Aplikace je v základní verzi zdarma a nabízí i placené verze pro širší použití.

  www.unitaglive.com qr kod

Náhled webu QR generátoru Unitaglive.com

Jak vytvořit QR kód?

Po vstupu na webovou stránku QR generátoru velice jednoduše a intuitivně projdete veškerá nastavení včetně zadání URL adresy odkazu, který má kód obsahovat, barevné schéma, grafiku popřípadě vložení loga společnosti atd. QR kód nemusí obsahovat jen URL adresu, ale může posloužit jako přečtení různých zpráv atd.

Pomocí všech těchto nastavení vytvoříte QR kód, kterým se odlišíte od ostatních a navíc se odpoutáte od zaběhnutého černobílého kódu.

Nezapomínejte na to, že tato verze čárového kódu se stala jednou z nejoblíbenějších forem odkazování a využití pro reklamní účely v časopisech, letákách, reklamních materiálech atd. Po velkém rozmachu v Japonsku a následně v USA se dostává i do Evropy, kde taktéž nachází své opodstatněné využití.

Po vytvoření můžete kód sdílet do Vaší oblíbené sociální sítě, nebo jej stáhnout přímo do počítače. V placených verzí se nabízí více možností včetně statistik atd. Více o těchto možnostech se dozvíte na webu Unitag (Unitaglive).

 

Related Posts

 • 85
  Online nástroj na vlastní bookmarking (záložkování) , který si zaslouží nejen pozornost je služba s názvem Pub­li­cate. Náhled webové stránky Publicate.it na vlastní bookmarking Pub­li­cate je jednou z mnoha online aplikací, která nabízí vlastní bookmarking. Něčím mě však oslovila a chci se zde o to podělit. Jak na vlastní bookmarking? Přidávání zdrojů…
  Tags: online, a, stránky, atd, se, webové, který, v, i, o
 • 85
  Na internetu jsem narazil na užitečnou webovou stránku s možností vytvoření vlastní domovské stránky, která určitě stojí za zmínku. Tato služba je zcela zdarma a pomůže vám vytvořit domovskou stránku přesně podle vašich představ. náhled webové stránky projektu domovska-stranka.cz Použití je naprosto jednoduché a navíc při každém kroku doprovázeno bublinkovou nápovědou.…
  Tags: a, stránky, webové, zdarma, atd, i, google, který, web, o
 • 83
  Hledáte místo pro uložení fotografií online a zdarma? Na tuto otázku je jednoduchá odpověď. Zonerama. Před nedávnem aktualizovaná online galerie pro Vaše fotografie zdarma nabízí vše podstatné co od online galerie očekávat. Mezí podstatné patří snadné a přehledné ovládání včetně sdílení s neomezeným prostorem zdarma. Co stojí také za zmínku…
  Tags: a, online, v, atd, i, zdarma, facebook, google, plus, grafika
 • 83
  Mnohokrát jsem potřeboval ať už z jakéhokoliv důvodu vytvořit náhled webové stránky. Narazil jsem na skvělou online pomůcku, které jistě bude přínosem i pro vás. Jedná se o online webovou aplikaci pomocí které nebude vytvořit scre­en­shot žádný problém. Navíc disponuje spousty dalších funkci, které u podobných služeb zatím postrádám. Použití…
  Tags: a, webové, online, v, stránky, o, se, nástroje, i, web
 • 82
  Položili jste si někdy otázku „Jak rychle a snadno vytvořit jednoduchou anketu?“ Pokud ANO je tu online nástroj Kwiqpoll. Kwiqpoll je vytvořen za účelem vytvoření jednoduché ankety zdarma bez nutnosti registrace. Aplikace je optimalizovaná jak pro mobilní tak desktopovou variantu a vypadá použitelně na každé obrazovce. Jak jsem již jednou…
  Tags: a, online, facebook, internet, nástroje, internetu, zdarma, rady, tip, web
, , , , , , , , , ,
2 comments on “QR kód se stává nezbytnou součástí Vašeho obchodu
 1. Dobrý den Matěji, osobně si myslím, že pořád mají své opodstatnění třeba a hlavně v tištěné formě.

  Využil jsem je mnohokrát a určitě nejsem sám. A navíc tato aplikace mě připadá užitečná hlavně z pohledu zpracování a také že QR kód múže vypadat i trochu jinak než klasický černobílí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


YEAHCOACH TEMATICKÝ E-LEARNING SLOVNÍK

Nejkomplexnější a nejefektivnější tematický slovník na internetu je zde! Zcela unikátní vzdělávací systém, který se zabývá situacemi z reálného života s odpovídajícími frázemi a slovní zásobou. Přestaň se učit slovíčka, která nikdy nepoužiješ. Společně s dalšími vzdělávacími prvky v YeahCoach se staneš snadno a rychle samostatným a nezávislým mluvčím.