Nejvíce prodejů generují webináře

Moderním trendem jsou živé webináře. Nedokážu si dnes představit nějaký infoprodukt bez živého webináře. Jedná se o nezbytnou součást těchto marketingových strategií.

Webinář je online komunikace přes webový prohlížeč popřípadě aplikace bez nutnosti speciálního software a různých složitých nastavení a instalací.

Nepleťte si webinář s online školením. Online školení je většinou délkou vysílání několikanásobně delší a hlavně určené pro malou a vybranou skupinu posluchačů (účastníků). U webinářů je to většinou naopak. Délka se pohybuje v rozmezí jedné až dvou hodin a často je cílem co největší počet účastníků. Hlavním cílem webinářů je představení nějakého produktu či služeb, zodpovězení otázek účastníků a hlavně výzva k nějaké akci (konverze).

Pro tento druh online komunikace jsou využívány různé systémy jako např. Adobe Acrobat Connect Pro, GoToWebinar, Webex, Wiziq a mnoho dalších. Často se však jedná o komerční programy. Na internetu je jedna služba, která patří mezi nejpoužívanější a patří k oblíbeným mezi online obchodníky a uživateli.

Webinář zdarma jedině se službou Google Hangouts

Pomocí této služby Hangouts můžete komunikovat na jakékoliv zařízení od stolního pc až po mobilní zařízení se systémem Android či iOS. Pro samotného posluchače živého vysílání stačí pouze připojení k internetu a reproduktory či sluchátka.

Google Hangouts

Hlavní výhodou této online komunikace je, že nejste závislí na místě a můžete se spojit se svými kontakty klidně z celého světa.

Odbourejte anonymitu a znásobte důvěru!

Hlavní funkcí, která je právě využívána v infoproduktech je funkce Hangout On Air (živé vysílání). Ve většině případů to funguje tak že uspořádáte webinář a na své vlastní webové stránce a zpřístupníte živé vysílání pomocí speciálního zdrojového kódu vložením do stránky.

Webovou stránku doplníte možností komentářů např. facebook komentáře a připojíte další prvky třeba tlačítko pro objednávku, sdílení a podobně. Navíc je výhodou že na stránce můžete pracovat s mnoha věcmi, mezi které patří statistiky, měření konverzí, affiliate odkaz, vhodné umístění prvků na stránce apod.

Jak dělat webináře?

Nebudu zde rozepisovat jak správně webinář uspořádat a jak pracovat v této službě protože to už podrobně udělal Václav Krajňák v článku „Jak udělat vlastní webinář krok za krokem – Google Hangouts“ a není důvod to měnit nebo vytvářet duplicitní obsah.

Pár doporučení jak dělat webináře:

 • Na webinář pozvěte odborníka k tématu či úspěšného podnikatele kterému nabízená služba pomohla k jeho úspěchu. Příběh prodává a inspiruje!
 • Snažte se pozvat co nejvíce relevantních posluchačů. (Většina konverzí vzniká právě při webinářích a následně při sledování jejich záznamu.)
 • Vždy mějte předem připravenou osnovu průběhu a zvýrazněné důležité informace, které chcete předat.
 • Přesně si definujte cíl webináře a jeho časovou osu.
 • Připravte překvapení na závěr! (bonus, soutěž, nejdůležitější informace atd.). Nezapomeňte, to na začátku přenosu zmínit.
 • Mějte vše připraveno, než přejdete do režimu On Air – živého vysílání!
 • Využijte možnosti nahrávání záznamu k pozdějšímu využití – záznam webináře.
 • Odpovídejte online na dotazy posluchačů.

Odkazy kde můžete načerpat více informací o této službě včetně stažení aplikací pro Google Hangouts:

Máte osobní zkušenosti s pořádáním webinářů či jste se nějakého účastnili? Budu rád za vaše postřehy a poznámky v komentářích a to ať z pohledu uživatele nebo pořadataele.

Také bych uvítal váš názor na to, co by měla obsahovat webová stránka s webinářem za účelem získání konverzí?

 

Related Posts

 • 81
  Na internetu jsem narazil na jeden produkt, který není ani tak důležitý zde zmiňovat, jako spíše obchodní systém a platforma vjednom ve kterém je projekt realizován. Touto obchodní platformou je Vision For. Jedná se o novinku spuštěnou začátkem tohoto roku, která zejména potěší začínající internetové podnikatele, affiláky a autory on-line…
  Tags: a, se, internetu, affiliate, rady, přednášky, video, youtube, z, videa
 • 77
  SimpleAffil zatřese českým internetovým affiliate marketingem. Proč? Dnešní doba internetu nabízí mnoho možností jak z vašeho obchodu udělat velký byznys. Jednou z nejúčinnějších možností je vytvoření partnerského programu. Na český internet vstupuje nový hráč na vytvoření vlastního partnerského programu a to služba SimpleAffil. Jedná se novou a hlavně jednoduchou možnost na vytvoření…
  Tags: a, se, internetu, web, affiliate, rady, webové, tvorba, výdělek, tip
 • 77
  Častým a nezbytným úkolem bývá vytvoření časové osy jak nějakého projetu tak třeba nějaké důležité události. Snadnou pomůckou se může stát online aplikace s názvem Dipity. Dipity je nástroj na vytváření časové osy online. Jeho zpracování a možnosti vás hned od začátku nadchnou. Můžete vytvářet poutavou časovou osu za použití…
  Tags: a, online, web, zdarma, rady, webové, tvorba, youtube, z, videa
 • 76
  Sociální síť Spacespy vstupuje po několika letech vývoje na veřejnost a chystá se rychle rozšířit do celého světa. Vypadá to, že se máme opravdu na co těšit. Pojďme si ji zde krátce představit a ukázat co můžeme očekávat a co nám Spacespy může nabídnout oproti stávajícím, jako například Facebook, Twitter…
  Tags: a, se, internetu, affiliate, rady, youtube, z, videa, web, tip
 • 75
  Velice často se setkávám s názorem, že spokojenost uživatelů internetu není příliš spokojena s kvalitou a dostupností vzdělání nejen online. Na druhou stranu je však mnoho uživatelů, kteří tvrdí že na internetu je všechno a stačí jen hledat. Tvrdí se, že na internetu je vzdělávání zdarma a je ho dostatek. Ale…
  Tags: a, se, internetu, web, affiliate, výdělek, přednášky, video, tip, rady
, , , , , , , , , , ,

Napsat komentář


V SYSTÉMU YEAHCOACH JDE ŽÁDAT O DARY JAKO JSOU TŘEBA TYTO

(Pokud ho chceš, klikni na obrázek Daru)