Prezentace informací na mapě a časové ose s aplikací Timegarden

Potřebujete podpořit projekt nebo představit informace s využitím medií, nebo zobrazením na mapě či časové ose?

Na internetu je k dispozici nový online projekt resp. americký start-up Timegarden.com. Jak první bych zde určitě zmínil, že tento projekt je vyvíjen také v České Republice, takže nechybí česká lokalizace a podpora včetně FAQ nápovědy v češtině. Tato lokalizace může být pro některé uživatele zásadní při rozhodování pro tuto aplikaci.

Pokud budete chtít využít Timegarden a vytvářet své nové prezentace, bude nutné se zaregistrovat. Registrace je jednoduchá, rychlá a zcela zdarma. Využít můžete přihlášení pomocí svého účtu na facebooku či vytvořit nový uživatelský účet v této službě.

Pro přihlášení ještě bude nutné autorizace pomocí emailu – odkazu, který obdržíte chvilku po registraci (max. do 30 minut).

Co vás čeká po přihlášení do Timegarden.com

Po úspěšném přihlášení se dostanete na úvodní obrazovku, kde uvidíte veškerou aktivitu, požadavky a přehled o vytvořených SEEDech. Vše je v českém jazyce viz. náhled aplikace níže.

timegarden

Timegarden je webová aplikace zaměřená na projekty a představení informací, kde je potřeba podpora prezentace v textové podobě, na fotografiích či na videu. Veškeré údaje a přílohy můžete uspořádat na časovou osu a navíc na mapě, což u konkurenčních produktů postrádám.

U výsledné prezentace (SEEDů), můžete nastavit několik úrovní soukromí. Na výběr máte od úplně veřejných, kdy se mohou všichni uživatelé podílet na daném tématu, až po vybrané uživatele nebo jen projekty, které vytváříte jen pro vlastní potřebu. Samozřejmostí je také možnost sdílení na sociálních sítích, kde můžete informovat o novém projektu či jen informovat o návrhu spolupráce.

SEED jako nástroj týmové spolupráce

Webová aplikace Timegarden není jen určena pro vlastní prezentaci, ale také pro týmovou spolupráci, která je při vytváření SEEDů podporována. Tak jako vy, se můžete zapojit do podpory a účasti na cizím projektu, tak i vy můžete přizvat své kolegy ke společnému projektu. Můžete vzájemně řešit požadavky ostatních či přidávat komentáře atd.

Využívání všech funkcí zatím není nijak zpoplatněno a je zcela zdarma. V budoucnu autoři uvažují i o placené verzi s nabídkou pokročilých funkcí. Na co tedy čekat?  Přihlaste se do administrace a vytvořte svůj první SEED.

„Zasejte semínko (SEED) a vybudujete celý strom!“

timegarden_seed

V pravém horním rohu klikněte na tlačítko “VYTVOŘIT NOVÝ SEED“.

Následně budete vyzváni v dialogovém okně o základní informace a parametry SEEDu (typ, klíčová slova, nastavení soukromí). Celé to pak potvrdíte tlačítkem “ZALOŽIT SEED”.

Ostatní už nechám na vás. Ovládání je jednoduché a intuitivní. Pokud se chcete pochlubit svou prezentací v této aplikaci. Neváhejte přidat odkaz do komentáře pod článkem.

, , , , , , , ,
One comment on “Prezentace informací na mapě a časové ose s aplikací Timegarden
 1. Dobrý den,
  velmi nás potěšil Váš článek o našem projektu.

  Pokud by se vaši čtenáři chtěli podívat na zajímavé SEEDy, doporučujeme například něco o kosmonautice:
  https://www.timegarden.com/entity/Historie-Dobyvani-Vesmiru#!/timeview

  Můžete se také zapojit do focení Libereckého Street-artu:
  https://www.timegarden.com/entity/LibereckeStreetKocky#!/mapview
  nebo si založte vlastní SEED s „ulovte si“ co vás zajímá.

  Pro fanoušky architetury bych uvedl několik nádherných SEEDů od uživatele LukasK https://www.timegarden.com/members/LukasK#!/

  Věříme, že na Timegarden.com strávíte zajímavé chvíle.

  Timegarden Team

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Uživatelů je den ode dne víc a víc.

Otestuj ho i TY!