Odolný telefon. Ano či ne?

Máte rádi pavouky? A máte rádi pavouky na vašem mobilním telefonu? Ne? Já také ne!

Už několikrát se mi stalo, že mi telefon spadl na zem a pokud z něj rovnou nebyla totálka, tak mu prasklo přední sklo a já pak, snad jako polovina lidí, co znám, několik měsíců jak trotl fungoval s ošklivým mobilem, dokud jsem si nepořídil nový. Asi po třech takovýchto případech jsem se rozhodl pro radikální změnu – odolný telefon.

mob_telefon

Telefony pouze pro stavaře?

Když se řekne odolný telefon, většině z vás se jistě vybaví tlustá a ošklivá cihla, přes kterou přejíždí bagr sem a tam. Nic, čím byste se mohli pochlubit v kanceláři před kolegy nebo vašimi klienty. Částečně je tento obraz pravdivý, ale již dnes najdete velmi kvalitní odolné telefony, které tyto předsudky o objemnosti a nevzhlednosti bourají. Například Samsung Galaxy Xcover 3 váží něco málo přes 150 gramů a přitom má odolnost dle norem IP67 a MIL-STD810G.

Na druhou stranu, v dnešním světě, kde má iPhone 7 nebo Galaxy S7 kdejaký ňouma, zaujmete právě tím, že se odlišíte. A co vás může od ostatních kravaťáků odlišit více než, když na schůzce vytáhnete některý z telefonů Caterpillar.

Výhody a nevýhody odolných telefonů

Pokud opomineme již zmíněný tlustší design a ne zcela nejnižší hmotnost, může být limitujícím faktorem omezená nabídka modelů. Klasických smartphonů je na trhu mraky, ale těch skutečně odolných by člověk málem spočítal na prstech jedné ruky. Najít pak mezi nimi favorita, který by splňoval všechny vaše požadavky (skvělý fotoaparát, výborný displej, rozumnou cenu apod.), může být velký oříšek.

Přestože outdoorové mobily v lecčems za ostatní nabídkou zaostávají, mají i řadu pozitiv, o kterých se konkurentům může jenom zdát. Tou hlavní je nízká náchylnost k rozbití a poškrábání. Telefony splňující nejvyšší standardy IP a MIL-STD810G bez problémů odolají vodě a prachu, a neskolí je ani pád z výšky nebo provoz v minusových teplotách.

Velká hmotnost rovněž často znamená velkou baterii a tudíž ohromnou výdrž. Není výjimkou, že některé modely vydrží v pohotovostním režimu i měsíc bez potřeby nabití. Skvělým příkladem je Sonim XP7, který se chlubí až 1000 hodinovou výdrží v režimu stand-by. Za takovýto telefon se rozhodně stydět nemusíte, a to nejen díky cenovce přes 20 000 Kč, která ho řadí do kategorie špičkových telefonů, které rozhodně nemá každý.

Kompromis v podobě odolného krytu

Pokud byste si z nabídky superodolných telefonů přeci jen nevybrali, je tu ještě možnost dokoupit ke svému miláčkovy odolný kryt. Ty jsou dostupné zejména pro vlajkové lodě typu iPhone 7, Galaxy S7, Huawei P9 či HTC 10. Z konkrétních značek odolných pouzder lze zmínit UAG, Life Proof nebo Spigen.

Tyto kryty jsou rovněž atestované dle vojenských standardů a zajistí stejnou odolnost jako typické outdoorové mobily. Jejich cena obvykle nepřesahuje 1000 Kč a je možné, že pro vás budou lepší alternativou než koupě zcela nového smartphonu.

Závěr

Pokud se vám již podařilo některý z telefonů rozbít, vážně doporučuji zamyslet se nad koupí ochranného krytu nebo odolného telefonu. Ovládání možná nebude tak pohodlné a kvůli vyšší hmotnosti a větším rozměrům mobil tak snadno nezapluje do vaší kapsy, nicméně ušetříte spoustu peněz za výměnu rozbitého přístroje a rozhodně svým budoucím odolným miláčkem zaujmete své okolí.

Pro výběr toho správného zařízení doporučuji přečíst žebříček odolných telefonů, založený na hodnocení zahraničních recenzentů na webu testado.cz.

Related Posts

 • 86
  Často slýcháme o nebezpečí úniku citlivých firemních dat prostřednictvím hackerského útoku nebo vyzrazením informací bývalým zaměstnancem. Málokdo si však uvědomuje, že jedním z nejrizikovějších způsobů, jak společnost může přijít o svá firemní data, jsou veškerá přenosná zařízení, především mobilní telefony. Co všechno hrozí v případě ztráty nebo odcizení mobilního telefonu? A jak…
  Tags: a, se, v, mobil, pr
 • 69
  INZERCE : Nebudeme si nic nalhávat, svět se digitalizuje a my s ním. Chcete-li udržet krok s technickým vývojem, a především se svým počítačem, je nutné se pravidelně vzdělávat. Jenže jak a kde shánět nové informace, když jste maximálně vytížení svou prací a jinými koníčky? Získat pár základních, užitečných a chytrých…
  Tags: a, se, pr
 • 66
  Když vám dojde barva v tiskárně, což poznáte podle nepovedeného tisku, máte v zásadě dvě možnosti: koupit si originální, nebo neoriginální cartridge. Ovšem to dilema je poněkud složitější. Protože se dnes tiskne hodně, v kancelářích i doma, také trh s neoriginálním spotřebním materiálem do tiskáren se postupně hodně rozvrstvil. I on zahrnuje pouhé levné…
  Tags: v, a, se, pr
 • 65
  Inzerce Hosting je základ pro chod webových stránek a požadavek na něj je jasný - stabilní server s vysokým výkonem a kapacitou. V tomto případě určitě stojí za zmínku Coolhousing, což je server a cloud provider, který nabízí od server hostingu a dedikovaných serverů přes windows cloud i nejžádanější VPS…
  Tags: a, se, pr
 • 65
  INZERCE:  V kanceláři či pracovním koutku trávíme velkou část dne. Právě proto je důležité dbát na vhodné zařízení. Musíme se v kanceláři zkrátka cítit dobře, neboť i to velkou měrou ovlivňuje náš pracovní výkon. Když vás při práci bude neustále něco rušit, nebo se každou chvíli budete muset zvednout, abyste si protáhli…
  Tags: se, a, v, pr
,

Napsat komentář


V SYSTÉMU YEAHCOACH JDE ŽÁDAT O DARY JAKO JSOU TŘEBA TYTO

(Pokud ho chceš, klikni na obrázek Daru)