Návrh webových stránek pro mobilní zařízení jednoduše s aplikací Fluid!

S masivním rozmachem mobilních zařízení, jako jsou chytré telefony či tablety a jejich snadnou možností přístupu na internet (webové stránky) je nutné se zaměřit i na vlastní webovou stránku.

Nesmíte zapomenout, že zobrazení stránky se na nových zařízení zobrazují trochu jinak, a z tohoto důvodu je důležité buď vytvořit webovou stránku určenou přímo pro dané zařízení či optimalizovat stávající vzhled či použití responsivní šablonu webu.

Fluid

Vytvořte stránku pro mobilní zařízení!

Navrhujete stránky pro mobilní zařízení, nebo se teprve chystáte? Chci zde představit online nástroj, který se stane dobrým pomocníkem na této cestě.

Jedná se o aplikaci – online editor Fluid určený jak pro návrh webových stránek, tak pro návrh mobilních aplikací. Fluid je nástrojem na snadné vytváření návrhů drátěných modelů (wireframů).

Co je to ten „Wireframe“?

Wireframe je drátěný model, který se používá pro zjednodušení při návrhu stránky. V tomto drátěném modelu je definován obsah a zčásti grafické zpracování stránky. Hlavním účelem je návrh a uspořádání na stránce či v aplikaci.

Co jsou to wireframy a jaké jsou možnosti využití?. Povedené příklady naleznete například zde http://www.wireframeshowcase.com/.
Za vznikem této online aplikace stojí pánové Dave Kearney & Ian Hannigan, kteří od roku 2010 nestále pracují na zdokonalování aplikace tak aby myšlenky či představy na návrh stránek či mobilních aplikací mohli jednoduše aplikovat pomocí Fluid.

Použito nástroje je v základní verzi zdarma, kdy je omezena na jeden projekt s omezenou velikostí a počtem vytvořených ploch. Pro náročnější uživatele jsou připraveny i placené verze.

Related Posts

 • 85
  Jste freelancer SEO konzultant či se jen zabýváte SEO problematikou? Určitě se seznamte s webovým nástrojem Collabim. Nejedná se sice o žádnou novinku, ale připomenutí si určitě zaslouží. Profesionálové v tomto oboru ho mají vždy po ruce a mnoho z nich ho doporučuje. Náhled domovské stránky projektu Collabim Collabim je…
  Tags: a, i, či, nástroj, se, který, z, web, zdarma, jeden
 • 85
  Jak je na tom nový crowdsourcingový portál v oblasti designu Najdigrafika.cz. O tyto a podobné otázky se s námi podělil Zbyněk Žiška. Kdo strojí za projektem a od kdy je tento portál plně funkční? Portál najdigrafika začal vznikat na podzim 2012. Vzhledem k tomu, že jsem neměl dostatečný kapitál, ale měl…
  Tags: a, návrhů, návrh, se, projekt, web, grafika, internet, online, nástroje
 • 84
  Chcete oživit svůj web nebo jen hledáte nějaký jednoduchý nástroj na vytvoření widgetu? Nehledejte! Online aplikace Blogvio je vám připravena pomoci vytvořit profesionální mini aplikaci pro vaší webovou stránku. Jedná se o online nástroj na vytváření profesionálních widgetů. Navíc podporuje redakční systémy jako například WordPress, Blogger či Tumblr vlastním pluginem…
  Tags: a, použití, aplikace, nástroj, možností, i, aplikaci, v, online, webové
 • 84
  Při tvorbě webové stránky jsem narazil na problém, jak vytvořit jednoduše webový formulář bez znalostí programování. Možností bylo několik. Využít redakční systém kde je tvorba formulářů podporovaná nějakým doplňkem, nebo využít online služeb jako například Formes a podobně. Mělo to háček, potřeboval jsem informace (notifikaci) z formuláře zaslat přímo na vlastní…
  Tags: a, v, online, aplikace, zdarma, vytvořit, aplikaci, který, webovou, stránku
 • 84
  Mezi velice oblíbenou a užitečnou firmu zpracování textu patří slovní mraky (tag cloud, word cloud, keyword cloud atd.) Jednou z nejpoužívanějších metod je zobrazování slovních mraků (tagů) pro vizualizaci použitých tágů na webové stránce. Na internetu je spoustu užitečných online nástrojů, které nám mohou při vytváření mraku slov usnadnit práci.…
  Tags: a, se, aplikace, online, z, webové, vytvořit, či, web, grafika
, , , , , , , , ,

Napsat komentář


V SYSTÉMU YEAHCOACH JDE ŽÁDAT O DARY JAKO JSOU TŘEBA TYTO

(Pokud ho chceš, klikni na obrázek Daru)