Silverlight 3 – Microsoft představuje Silverlight 3 a Expression 3

silverlightNová verze platformy Silverlight a vývojového nástroje Expression přináší snazší vývoj internetových aplikací s podporou videa v plném HD rozlišení a akcelerované 3D grafiky.

Microsoft dnes zpřístupnil již třetí generaci své internetové platformy Silverlight včetně nové verze vývojového nástroje Expression, jež usnadňuje vývoj moderních internetových aplikací s důrazem na multimédia. Rozšiřováním funkcí platformy Silverlight a novými funkcemi pro zrychlení vývoje multimediálních aplikací reaguje Microsoft na poptávku ze strany svých partnerů i koncových uživatelů. Pouhých devět měsíců po uvolnění technologie Silverlight 2 využívá aplikace vytvořené na této platformě již více než třetina všech uživatelů internetu. V České republice pomocí technologie Silverlight například zpřístupňuje Teléfonica O2 ve spolupráci se společností BPA sport marketing bezplatné přenosy z Extraligy ledního hokeje na portálu tv.hokej.cz. Automobilové a zábavné pořady českých televizí Barrandov, Prima a Z1 zase využívají této technologie při internetovým vysílání a s výhodami Silverlightu se také seznámili diváci internetových přenosů z Wimbledonu televizní stanice NBC Universal.

Popularitě platformy Silverlight napomáhá mimo jiné také silný partnerský ekosystém s více než třemi sty certifikovanými partnery schopnými pomoci zájemcům o návrh, vývoj a nasazení moderních webových aplikací. V České republice takto působí společnost LIVEBOX a Visual Connection. Podrobnější informace o Silverlight partnerech najdete na webových stránkách http://www.microsoft.com/silverlight/partners/default.aspx.

„Během velmi krátké doby, zhruba rok a půl od uvedení první verze Silverlightu, se nám podařilo z naprostého nováčka vypracovat významného dodavatele internetových technologií. Již dnes má každý třetí počítač na českém trhu nainstalován Silverlight Plug-in, což dokazuje, že technologie Silverlight se skutečně stává nedílnou součástí moderního webu pro všechny uživatele,“ říká Jiří Karpeta, ředitel divize vývoje společnosti Microsoft.

Nové funkce i nová cena pro vývojáře

Všechny novinky se dočkají představení v průběhu virtuálního slavnostního uvedení na trh, které proběhne na http://www.seethelight.com. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet různé produkty, navštívit stánky zákazníků a partnerů společnosti Microsoft a seznámit se s novinkami v oblasti digitálního designu. K dispozici budou také záznamy přednášek z dnešního uvedení produktů na trh.

Nové funkce i nová cena pro vývojáře

Microsoft v rámci technologie Silverlight 3 a vývojového nástroje Expression 3 představuje celou řadu přelomových vlastností, které vývojářům umožní vytvářet multimediální aplikace s jinak nedostupnými funkcemi:

Expression SketchFlow. Pouhé čtyři měsíce od oznámení na konferenci MIX 09 se technologie SketchFlow dostává mezi vývojáře. Její přínos spočívá ve schopnosti rychle vytvářet prototypy budoucích aplikací a vkládat do projektu textové i grafické připomínky v rámci celého vývojového týmu.

Mimo prohlížeč / Out of Browser. Silverlight 3 přináší možnost spouštět Silverlight aplikace i mimo webový prohlížeč. Díky tomu je možné přenést interaktivní webové prezentace bez potíží na optická média nebo USB paměťové prvky při zachování stejné funkcionality, jakou má aplikace na webu. Stejně tak je možné Silverlight aplikace spouštět na osobním počítači bez připojení k internetu.

Plynulé internetové vysílání / Smooth Streaming. Funkce Smooth Streaming, která je součástí Internet Information Services 7.0 (IIS7) Media Services, umožňuje v kombinaci s prostředím Silverlight 3 jako první řešení na trhu vysílat v internetovém prostředí videa v HDTV kvalitě s rozlišením 1080p.

Kromě výše zmíněných novinek přináší Silverlight 3 stovky dalších nových funkcí zaměřených na zvýšení produktivity práce vývojářů, včetně zabudované podpory pro využívání 3D grafických karet. Tato funkce zajišťuje výrazně vyšší kvalitu grafiky a snižuje zátěž na procesor počítače. Samozřejmostí je také úzké provázání vývojového prostředí Expression Studio 3 se systémem Visual Studio.

Všechny novinky se dočkají představení v průběhu virtuálního slavnostního uvedení na trh, které proběhne na http://www.seethelight.com. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet různé produkty, navštívit stánky zákazníků a partnerů společnosti Microsoft a seznámit se s novinkami v oblasti digitálního designu. K dispozici budou také záznamy přednášek z dnešního uvedení produktů na trh.

Informace o produktech a dostupnost

Silverlight 3 je okamžitě zdarma dostupný ke stažení z http://www.microsoft.com/silverlight. Uživatelé předchozí verze získají aktualizaci automaticky. Expression Studio 3 bude dostupné během následujících 30 dnů, a to včetně 60denní bezplatné zkušební verze dostupné na http://www.microsoft.com/expression/try-it. Expression s funkcí SketchFlow je už nyní ke stažení ve verzi Release Candidate.

Kompletní seznam nových funkcí a vlastností technologie Silverlight 3 a vývojového prostředí Expression Studio 3 je k dispozici na http://www.microsoft.com/presspass/presskits/silverlight.

Zdroj: http://www.microsoft.com/cze/presspass/msg/20090713_news1.mspx

Related Posts

 • 77
  Publikováno: 9. září 2009 S blížícím se termínem uvedení systému Windows 7 a vzrůstajícím zájmem o něj se stále častěji objevují případy podvodného prodeje. Společnost Microsoft se v poslední době stále více setkává s případy, kdy prodejce počítačů, ať již nových nebo starších, nabídne zákazníkovi společně s novým počítačem i Windows 7…
  Tags: se, a, s, microsoft, v
 • 74
  Uživatelská přívětivost Windows 7 usnadinila využití tohoto systému pro ECDL testování. Dnes již celosvětově rozšířený certifikát základní počítačové gramotnosti, European Computer Driving Licence (ECDL), přináší možnost absolvovat jeden ze sedmi ECDL testů také pro uživatele Windows 7. Všichni zájemci tak mohou otestovat svoji počítačovou gramotnost, a to i v prostředí, které…
  Tags: a, v, microsoft
 • 51
  Rodiče neumí své děti na internetu chránit, téměř třetina dospělých se o to ani nesnaží. Internet a zejména sociální sítě, jako je Facebook nebo Líbímseti.cz, tvoří nedílnou součást života českých teenagerů i výrazně mladších dětí. Podle výzkumu společnosti Microsoft 79 procent dospívajících v Evropě aktuálně aktivně používá sociální sítě. To…
  Tags: a, v, se, s, microsoft
 • 49
  Uživatelé se mohou těšit na jednoduchost, flexibilitu, ale i vysokou kvalitu obrazu podpořenou technologií Silverlight.  Od 19. ledna 2010 mohou zájemci naplno využívat výhod on-line videopůjčovny Topfun, která přichází s bohatými možnostmi, jak sledovat filmy z pohodlí domova, ale také odkudkoliv, kde se nachází připojení na internet. Tato dnes nejširší…
  Tags: a, s, se, v, silverlight, microsoft
 • 48
  Trojský kůň zneužívá chyby v Internet Exploreru, může ohrozit i Váš počítač. Informační zpravodaj zabezpečení společnosti Microsoft: Chyba zabezpečení ovládacího prvku Microsoft Video ActiveX by mohla umožnit vzdálené spuštění kódu. K zamezení zneužití můžete pomocí uvedeného odkazu kde naleznete tlačítko pro opravu potíží. http://support.microsoft.com/kb/972890
  Tags: v, microsoft

Napsat komentář


V SYSTÉMU YEAHCOACH JDE ŽÁDAT O DARY JAKO JSOU TŘEBA TYTO

(Pokud ho chceš, klikni na obrázek Daru)