Kde surfují vaše děti? Jak zablokovat nevhodný obsah internetu?


Na internetu se objevila služba, kterou může využít každý, kdo chce blokovat nevhodné stránky na internetu. Jedná se o možnost jak blokovat více než milion webových stránek.

Aplikace nesoucí název i-bezpecne vám pomůže vyřešit problém s blokováním nevodných stránek. Využití najde zejména ve firmách, školách, ale i domácnostech, kde chcete například ochránit své děti před nevhodným (závadným) obsahem na internetu kterého je pořád dost a dost. Nestačí spoléhat na webové vyhledávače, které se snaží tento obsah filtrovat, ale ne každý je dokonalý. V posledních dnech jste se mohli dočíst např. že Google upravil své indexování a hodnocení webu tak aby nevhodný obsah webu a stránky s ním kleslo hodnocení a snížilo se tak riziko že budou vystupovat na předních pozicích ve vyhledávání.

Jak služba www.i-bezpecne.cz funguje?

Služba funguje na základě vlastní databáze webových stránek, u kterých se vyskytuje nevhodný obsah. Stránky jsou seřazeny do 11 kategorií, v nichž je obsaženo více jak milion domén. Jedná se o následující kategorie agresivní, alkohol, drogy, extremismus, gambler, chaty, online hry, proxy, sex, slevové portály, sociální sítě, viry (malware/spyware), warez/hacking, zbraně.

Kolik to stojí?

Registrace je ZDARMA a můžete ji využít zdarma v domácnosti i ve vaší firmě. Po registraci obdržíte obratem uživatelské jméno a heslo pro administraci. Po přihlášení můžete editovat kategorie, které se rozhodnete blokovat. Tento seznam si upravíte dle vlastních potřeb tak aby vyhovoval právě vám. Pokud budete chtít blokovat i jiné stránky využijete vlastních blacklistů (stránky, které chcete navíc blokovat) či whitelistů (stránky, které nechcete blokovat).

Pro vlastní blokování je využit systém DNS. DNS servery si nastavíte na Vašem routeru, DHCP serveru, nebo přímo na jednotlivých PC a ty se postarají o vše ostatní.

Jak službu nastavit?

Do tohoto tématu bych se raději nepouštěl a doporučil bych nápovědu přímo na stránkách projektu, kde jsou informace aktuální a nedojde tak k nepřesnostem.

Jen ve stručnosti o nastavení a co budete potřebovat?

  • Musíte být zaregistrováni
  • V administraci musíte mít zavedenu Vaši veřejnou IP adresu
  • V administraci si označíte kategorie, které chcete blokovat
  • Nastavení routeru/DHCP serveru/PC DNS servery

Na závěr budu rád za vaše zkušenosti s tímto projektem případně na další tip jak se ochránit před nevhodným obsahem z internetu.

Děkuji za podporu!
, , , , ,

Napsat komentář

Show Buttons
Hide Buttons