Jak zařídit kancelář nebo pracovní koutek?

INZERCE:  V kanceláři či pracovním koutku trávíme velkou část dne. Právě proto je důležité dbát na vhodné zařízení. Musíme se v kanceláři zkrátka cítit dobře, neboť i to velkou měrou ovlivňuje náš pracovní výkon. Když vás při práci bude neustále něco rušit, nebo se každou chvíli budete muset zvednout, abyste si protáhli bolavá záda, na vašich výsledcích to bude znát.

Při zařizování kanceláře či pracovního koutku je nejdůležitější myslet na to, jakou práci v ní budete provádět. Jinou kancelář bude mít mladá softwarová společnost, jinou etablovaný architekt. Kancelářský nábytek musí být především funkční a kvalitní. V dnešní době je však nutné nezapomínat ani na design. Díky širokému výběru nábytku do kanceláří naštěstí není problém tyto požadavky snadno skloubit.

Stůl vybírejte pečlivě

Základem jsou samozřejmě kancelářské psací stoly. U nich je důležité, aby byly z kvalitního materiálu. Musí mít dostatečně velkou pracovní desku, aby se na ni vešlo vše potřebné. Zároveň by ale neměla být až moc velká, jinak by se mohlo stát, že se na ní bude kupit spousta nepořádku.

Psací stoly by měly být snadno nastavitelné, abyste se u nich nemuseli hrbit a namáhat zádové svaly. Vhodné je, pokud mají otvory na počítačové kabely. Jinak totiž tyto šňůry všude překážejí a hrozí riziko, že je nechtíc vykopnete ze zásuvky či přímo z počítače a přijdete o všechnu neuloženou práci.

Správná židle zamezí problémům se zády

V kanceláři či pracovním koutku nemohou chybět ani pohodlné a kvalitní kancelářské židle a křesla. Zde je kvalita opravdu důležitá. Na židli či křesle totiž budete trávit spoustu času a pokud byste zvolili špatný typ, zadělali byste si na pořádné zdravotní problémy. Bolesti zad způsobené sedavým způsobem života se léčí velmi dlouho.

Proto raději sáhněte po židli se stabilní základnou a pěticípou hvězdicí s kolečky. Tím snadno zabráníte nezdravému vytáčení trupu – budete se pohybovat s celou židlí. Samozřejmostí by měla být nastavitelná výška křesla i opěrek na ruce. Velmi vhodné jsou i podpěrky pod hlavu, které zamezí přetěžování krční páteře.

Myslete ale i na výběr čalounění. To by mělo zajistit správné rozložení tlaku, teploty i vlhkosti. Vyberte takový povrch, který bude snadno omyvatelný a vydrží každodenní používání.

Ať vaše kancelář nevypadá jako skladiště

Vaše kancelář také může být jediné místo, které uvidí váš potenciální zákazník. Nebojte se ho zaujmout – ale samozřejmě v pozitivním směru. Pokud by vaše kancelář připomínala spíše skladiště, klient rychle vycouvá, i když budete nabízet skvělé služby. Aby se vám všude nehromadily papíry a další potřebné věci, pořiďte si regály a skříně do kanceláře. Zvolte takový materiál, který bude barevně ladit se zbytkem interiéru a bude se snadno udržovat. Do budoucna si tak ušetříte plno starostí a práce.

Related Posts

 • 88
  Bez tisku se dnes neobejde nikdo z nás. Dvojnásob to platí v případě našeho podnikání, jelikož tisk faktur, objednávek, smluv a dalších dokladů jsou nedílnou součástí provozu firmy. I proto bychom se měli zaměřit na to, abychom náklady na tisk co nejvíce snížili. Pojďme se podívat, jak na to. Ty hlavní možnosti…
  Tags: i, a, v, se, být, pr
 • 88
  INZERCE:  Pro mnohé z nás je kancelář pověstným druhým domovem. Často v ní trávíme i víc času než doma. I to je jeden z důvodů, proč se vyplatí si kancelář dobře zařídit. Navíc pokud se v ní budeme cítit dobře, projeví se to i na naší práci – budeme nejen spokojenější, ale i efektivnější.…
  Tags: i, a, se, v, či, budete, pr
 • 87
  INZERCE : Nebudeme si nic nalhávat, svět se digitalizuje a my s ním. Chcete-li udržet krok s technickým vývojem, a především se svým počítačem, je nutné se pravidelně vzdělávat. Jenže jak a kde shánět nové informace, když jste maximálně vytížení svou prací a jinými koníčky? Získat pár základních, užitečných a chytrých…
  Tags: a, se, pr
 • 85
  Když vám dojde barva v tiskárně, což poznáte podle nepovedeného tisku, máte v zásadě dvě možnosti: koupit si originální, nebo neoriginální cartridge. Ovšem to dilema je poněkud složitější. Protože se dnes tiskne hodně, v kancelářích i doma, také trh s neoriginálním spotřebním materiálem do tiskáren se postupně hodně rozvrstvil. I on zahrnuje pouhé levné…
  Tags: v, a, se, i, pr
 • 81
  Inzerce Hosting je základ pro chod webových stránek a požadavek na něj je jasný - stabilní server s vysokým výkonem a kapacitou. V tomto případě určitě stojí za zmínku Coolhousing, což je server a cloud provider, který nabízí od server hostingu a dedikovaných serverů přes windows cloud i nejžádanější VPS…
  Tags: a, se, pr
Tagged

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *