Jak vybrat správný kancelářský nábytek?

INZERCE:  Pro mnohé z nás je kancelář pověstným druhým domovem. Často v ní trávíme i víc času než doma. I to je jeden z důvodů, proč se vyplatí si kancelář dobře zařídit. Navíc pokud se v ní budeme cítit dobře, projeví se to i na naší práci – budeme nejen spokojenější, ale i efektivnější.

Nepředstavujte si to ale tak, že si místo kanceláře zařídíte hrací koutek či klubovnu. Myslete na to, že v kanceláři se budete setkávat se svými stávajícími či potenciálními klienty. Měla by na ně zapůsobit příjemným, ale zároveň i důstojným dojmem.

Účel a funkce

Při výběru kancelářského nábytku myslete především na jeho účel a funkci. Pokud jste například architekt, budete potřebovat především velkou pracovní desku. Jestliže máte mladou komunikační společnost, musíte kancelář uzpůsobit tak, aby vypadala svěže a otevřeně.

Některé věci ale mají všechny kanceláře společné – nábytek by měl být kvalitní, funkční a musí ladit se zbytkem interiéru. Zároveň by měl být dobře omyvatelný a snést každodenní používání. Co se týče barev, sázkou na jistotu jsou světlé přírodní barvy, které pak můžete snadno kombinovat s výraznějšími doplňky. Moderní kancelářský nábytek má navíc výhodu v tom, že si jej můžete nastavit podle svých potřeb.

Nastavitelná výška židle i stolu

To platí především pro psací či počítačový stůl a kancelářské křeslo – dvě věci, bez kterých se zkrátka neobejdete. Nastavitelná výška židle i stolu je velmi praktická věc. Vzhledem k tomu, že je budete využívat velmi často, pokud byste zvolili špatnou velikost, mohli byste to odnést velkými problémy se zády. Stůl by zároveň měl mít dostatečně velkou desku, aby se na ni vešlo vše potřebné.

Nevybírejte ale jen podle ceny, ne vždy totiž vysoká cena znamená i vysokou kvalitu. Naopak sehnat můžete vhodný psací stůl i kvalitní kancelářská křesla levně.

Jak kvalitní křesla poznat? Mají stabilní základnu s pěticípou hvězdicí s kolečky, nastavitelnou nejen výšku celého křesla, ale i opěrek, jsou v případě potřeby vybavena i podpěrkou hlavy a mají kvalitní provedení. Jejich čalounění je snadno omyvatelné a dobře rozkládá teplotu, tlak i vlhkost.

Vše musí ladit

Kromě kvality je u kancelářského nábytku důležité i to, aby spolu jednotlivé kusy ladily. Pokud máte obavu, že nábytek sladit nedokážete, existuje i pro vás šikovné řešení – kancelářské nábytkové sestavy. Ty většinou obsahují kancelářské křeslo, stůl a skříně, jež jsou už předem sladěné profesionálními designery. Skříně a regály vám navíc zabrání v tom, aby se z vaší kanceláře stalo skladiště. Všechno si budete moci uspořádat přesně podle svých potřeb.

Dbejte na detail

Nezapomínejte ale ani na drobnosti. Právě ty dodají vaší kanceláři příjemnou a útulnou atmosféru. Vyberte si proto například pěkné plakáty či obrazy s oblíbenými motivy a na stůl si vystavte fotky svých blízkých.

Related Posts

 • 88
  INZERCE:  V kanceláři či pracovním koutku trávíme velkou část dne. Právě proto je důležité dbát na vhodné zařízení. Musíme se v kanceláři zkrátka cítit dobře, neboť i to velkou měrou ovlivňuje náš pracovní výkon. Když vás při práci bude neustále něco rušit, nebo se každou chvíli budete muset zvednout, abyste si protáhli…
  Tags: se, a, i, v, či, budete, pr
 • 86
  Bez tisku se dnes neobejde nikdo z nás. Dvojnásob to platí v případě našeho podnikání, jelikož tisk faktur, objednávek, smluv a dalších dokladů jsou nedílnou součástí provozu firmy. I proto bychom se měli zaměřit na to, abychom náklady na tisk co nejvíce snížili. Pojďme se podívat, jak na to. Ty hlavní možnosti…
  Tags: i, a, s, v, se, pr
 • 85
  Když vám dojde barva v tiskárně, což poznáte podle nepovedeného tisku, máte v zásadě dvě možnosti: koupit si originální, nebo neoriginální cartridge. Ovšem to dilema je poněkud složitější. Protože se dnes tiskne hodně, v kancelářích i doma, také trh s neoriginálním spotřebním materiálem do tiskáren se postupně hodně rozvrstvil. I on zahrnuje pouhé levné…
  Tags: v, a, se, i, s, pr
 • 82
  INZERCE : Nebudeme si nic nalhávat, svět se digitalizuje a my s ním. Chcete-li udržet krok s technickým vývojem, a především se svým počítačem, je nutné se pravidelně vzdělávat. Jenže jak a kde shánět nové informace, když jste maximálně vytížení svou prací a jinými koníčky? Získat pár základních, užitečných a chytrých…
  Tags: a, se, pr
 • 77
  Inzerce Hosting je základ pro chod webových stránek a požadavek na něj je jasný - stabilní server s vysokým výkonem a kapacitou. V tomto případě určitě stojí za zmínku Coolhousing, což je server a cloud provider, který nabízí od server hostingu a dedikovaných serverů přes windows cloud i nejžádanější VPS…
  Tags: a, se, pr
Tagged
One comment on “Jak vybrat správný kancelářský nábytek?
 1. Výškově stavitelný stůl do kanceláře. Ano či ne?

  Prosedím poměrně dost času v kanceláři, že mi pak ani nezbývá ve všední den na pohybovou kompenzaci. Hledal jsem řešení a došel k názoru, že ještě lepší, než „zdravá židle“ je výškově stavitelný stůl. Viz např. zde. http://www.top-office.cz/kancelare/vyskove-stavitelne-kancelarske-stoly

  Myslíte, že to je řešení s více benefity než klasická židle? Není problém si na stůl zvyknout? Nebolí vás naopak nohy ze stání?  

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


YEAHCOACH TEMATICKÝ E-LEARNING SLOVNÍK

Nejkomplexnější a nejefektivnější tematický slovník na internetu je zde! Zcela unikátní vzdělávací systém, který se zabývá situacemi z reálného života s odpovídajícími frázemi a slovní zásobou. Přestaň se učit slovíčka, která nikdy nepoužiješ. Společně s dalšími vzdělávacími prvky v YeahCoach se staneš snadno a rychle samostatným a nezávislým mluvčím.