Jak se naučit programovat? Jednoduše Codecademy nebo CodeSchool !

Mezi často diskutované téma a mnoho otázek na diskuzních fórech tvoří otázka „ Jak se naučit jednoduše a rychle programovat? „  Rychlou a správnou odpovědí se může být využití Codecademy či platformy CodeSchool.

Projekt Codecademy Vám pomůže s průpravou na cestě stát se programátorem. S Codecademy, které je převážně zaměřeno na výuku programování online se naučíte jak základům, tak i pokročilým funkcím v programování. Projekt je určen jak začátečníkům tak i pro pokročilé uživatele. Taktéž se můžete podílet a sdílet své zkušenosti s novými účastníky, vytvářet nové kurzy a stát se tak učitelem a uznávaným odborníkem – mentorem v oboru programování.

Codecademy

náhled webové stránky Codecademy.com

Cílem online aplikace Codecademy je výuka programovacích jazyků nenáročnou a zábavnou formou, doplněnou o interaktivního průvodce. Celá tato myšlenka vznikla už v roce 2011, kdy začali vznikat první lekce programování. Naučit se můžete jak Javascript, HTML, APIs či Python a další. Veškeré lekce jsou dostupné zcela zadarmo. Jediné co musíte, je se registrovat.

Celá aplikace je sestavena tak že můžete sledovat, jak jste na tom a v jaké fázi kurzu se právě nacházíte. Po splnění těchto kroků budete umět naprogramovat jednoduché aplikace, hry atd. Pro podporu tohoto projektu vznikli také propagační stránky Codeyear.com, které vznikli na podporu a získání nových lidí o zájem se snadno a rychle naučit programovat nějaký programovací jazyk.

Jediným mínusem Codecademy je, že musíte ovládat anglický jazyk. V mnoho případech se však může jednat o výhodu, kdy ještě navíc procvičíte angličtinu, která je v tomto oboru do značné míry podmínkou.

Alternativa k projektu Codecademy může být projekt CodeSchool.com.

CodeSchool je sestaven taktéž na podobné myšlence, a to učení zábavnou a veselou formou. CodeSchool je dobře vybaveno video průvodci, které dobře poslouží pro snadné pochopení problematiky programovaní a řešení jednotlivých lekcí.

Rozhodnutí jakou platformu pro výuku programování nechám na Vás. Oba projekty přináší něco nového a snaží se co nejlépe vyřešit otázku „Jak se naučit snadno programovat?“.

Poznámka: Výhodou Codecademy je že je zcela zdarma a u CodeSchool je plné využití kurzů zpoplatněno částkou necelých 30 dolarů měsíčně, což pro někoho může být i zásadní při rozhodování o výběru výukové online platformy.

O případné Vaše zkušenosti budu rád, když se podělíte v komentářích pod článkem a pomůžete tak při rozhodování novým programátorům.

Related Posts

 • 97
  Potřebujete rychle vytvořit webové stránky zdarma?  Tuto otázku může vyřešit nová internetová služba, která právě tento problém řeší. V základu nabízí dvě varianty. Zdarma a placenou pro komerční využití. Systém Web-rychle je postaven tak aby jeho využití zvládl naprostý začátečník bez znalostí tvorby webové stránky. Jedná se o drag and drop…
  Tags: a, stránky, zdarma, webové, web, internet, javascript, dhtml, online, nástroje
 • 94
  Položili jste si někdy otázku „Jak vytvořit webový formulář online?“, nebo jste si jen chtěli usnadnit práci z touto částí webové stránky, které je většinou využívána jako kontaktní formulář a nenašli jste vhodnou aplikaci nebo doplněk pro váš redakční systém? V tomto případě je tento tip na online aplikaci právě…
  Tags: a, online, v, se, internet, javascript, dhtml, nástroje, internetu, zdarma
 • 89
  Maqetta je bezplatný on-line HTML 5 editor na stejnojmenné adrese maqetta.org, který umožňuje vytvářet HTML 5 online a bezplatně. Tento online nástroj poslouží především designérům k vytvoření uživatelského rozhraní a pro nepochybně také pro vývojáře. Tento projekt běží pod licencí open source . Jedná se o mocný nástroj jak pro…
  Tags: a, online, se, o, web, internet, javascript, dhtml, nástroje, internetu
 • 89
  Potřebujete rychle vytvořit tlačítko na web? Je zde jedna jednoduchá pomůcka, která vám pomůže s vytvořením rychlého tlačítka a to buď ve formě ke stažení v PNG nebo ve formě kódu na webovou stránku HTML + zdrojový kód pro CSS.   Vyskoušejte generátor tlačítek na web s aplikací Buttonoptimizer. Tvorba tlačítka je velice…
  Tags: a, web, v, zdarma, tvorba, internet, javascript, dhtml, online, nástroje
 • 89
  Jste freelancer SEO konzultant či se jen zabýváte SEO problematikou? Určitě se seznamte s webovým nástrojem Collabim. Nejedná se sice o žádnou novinku, ale připomenutí si určitě zaslouží. Profesionálové v tomto oboru ho mají vždy po ruce a mnoho z nich ho doporučuje. Náhled domovské stránky projektu Collabim Collabim je…
  Tags: a, se, web, zdarma, v, internet, online, nástroje, internetu, programování
, , , , , , , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *