Jak se naučit programovat? Jednoduše Codecademy nebo CodeSchool !

Mezi často diskutované téma a mnoho otázek na diskuzních fórech tvoří otázka „ Jak se naučit jednoduše a rychle programovat? „  Rychlou a správnou odpovědí se může být využití Codecademy či platformy CodeSchool.

Projekt Codecademy Vám pomůže s průpravou na cestě stát se programátorem. S Codecademy, které je převážně zaměřeno na výuku programování online se naučíte jak základům, tak i pokročilým funkcím v programování. Projekt je určen jak začátečníkům tak i pro pokročilé uživatele. Taktéž se můžete podílet a sdílet své zkušenosti s novými účastníky, vytvářet nové kurzy a stát se tak učitelem a uznávaným odborníkem – mentorem v oboru programování.

Codecademy

náhled webové stránky Codecademy.com

Cílem online aplikace Codecademy je výuka programovacích jazyků nenáročnou a zábavnou formou, doplněnou o interaktivního průvodce. Celá tato myšlenka vznikla už v roce 2011, kdy začali vznikat první lekce programování. Naučit se můžete jak Javascript, HTML, APIs či Python a další. Veškeré lekce jsou dostupné zcela zadarmo. Jediné co musíte, je se registrovat.

Celá aplikace je sestavena tak že můžete sledovat, jak jste na tom a v jaké fázi kurzu se právě nacházíte. Po splnění těchto kroků budete umět naprogramovat jednoduché aplikace, hry atd. Pro podporu tohoto projektu vznikli také propagační stránky Codeyear.com, které vznikli na podporu a získání nových lidí o zájem se snadno a rychle naučit programovat nějaký programovací jazyk.

Jediným mínusem Codecademy je, že musíte ovládat anglický jazyk. V mnoho případech se však může jednat o výhodu, kdy ještě navíc procvičíte angličtinu, která je v tomto oboru do značné míry podmínkou.

Alternativa k projektu Codecademy může být projekt CodeSchool.com.

CodeSchool je sestaven taktéž na podobné myšlence, a to učení zábavnou a veselou formou. CodeSchool je dobře vybaveno video průvodci, které dobře poslouží pro snadné pochopení problematiky programovaní a řešení jednotlivých lekcí.

Rozhodnutí jakou platformu pro výuku programování nechám na Vás. Oba projekty přináší něco nového a snaží se co nejlépe vyřešit otázku „Jak se naučit snadno programovat?“.

Poznámka: Výhodou Codecademy je že je zcela zdarma a u CodeSchool je plné využití kurzů zpoplatněno částkou necelých 30 dolarů měsíčně, což pro někoho může být i zásadní při rozhodování o výběru výukové online platformy.

O případné Vaše zkušenosti budu rád, když se podělíte v komentářích pod článkem a pomůžete tak při rozhodování novým programátorům.

Related Posts

 • 97
  Potřebujete rychle vytvořit webové stránky zdarma?  Tuto otázku může vyřešit nová internetová služba, která právě tento problém řeší. V základu nabízí dvě varianty. Zdarma a placenou pro komerční využití. Systém Web-rychle je postaven tak aby jeho využití zvládl naprostý začátečník bez znalostí tvorby webové stránky. Jedná se o drag and drop…
  Tags: a, stránky, zdarma, webové, web, internet, javascript, dhtml, online, nástroje
 • 94
  Položili jste si někdy otázku „Jak vytvořit webový formulář online?“, nebo jste si jen chtěli usnadnit práci z touto částí webové stránky, které je většinou využívána jako kontaktní formulář a nenašli jste vhodnou aplikaci nebo doplněk pro váš redakční systém? V tomto případě je tento tip na online aplikaci právě…
  Tags: a, online, v, se, internet, javascript, dhtml, nástroje, internetu, zdarma
 • 89
  Potřebujete rychle vytvořit tlačítko na web? Je zde jedna jednoduchá pomůcka, která vám pomůže s vytvořením rychlého tlačítka a to buď ve formě ke stažení v PNG nebo ve formě kódu na webovou stránku HTML + zdrojový kód pro CSS.   Vyskoušejte generátor tlačítek na web s aplikací Buttonoptimizer. Tvorba tlačítka je velice…
  Tags: a, web, v, zdarma, tvorba, internet, javascript, dhtml, online, nástroje
 • 89
  Při tvorbě webové stránky jsem narazil na problém, jak vytvořit jednoduše webový formulář bez znalostí programování. Možností bylo několik. Využít redakční systém kde je tvorba formulářů podporovaná nějakým doplňkem, nebo využít online služeb jako například Formes a podobně. Mělo to háček, potřeboval jsem informace (notifikaci) z formuláře zaslat přímo na vlastní…
  Tags: a, v, online, zdarma, se, programování, webové, tvorba, web, internet
 • 89
  Pokud jste majitelem webových stránek určitě zvažte možnost nabídnout uživatelům přímé přidání do oblíbených záložek případně nastavení jako úvodní stránku. Stránky se dělají pro uživatele co nejsnáze ovladatelné a tímto Bookmark Javascript Generatorem toho docílíte jednoduše a zdarma bez znalostí programování. Na stránkách http://www.hypergurl.com/generators/bookmark.html jen vyplníte název webu a adresu…
  Tags: a, stránky, javascript, se, programování, zdarma, webové, online, internet, dhtml
, , , , , , , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *