Jak přidat RSS čtečku do HTML stránek?

Pokud jste majitelem stránek ve formátu HTML, nebo nemáte v redakčním systému podporu pro vkládání RSS kanálu a chcete obohatit Váš web o nějaké informace publikovaných pomocí zdrojů RSS, které jsou dnes nepsaným standardem každého zpravodajského serveru, nebo jen chcete tuto možnost nabídnout ostatním, představuji užitečnou online pomůcku FeedWind k vyřešení tohoto záludného problému.

K tomuto účelu je k dispozici jednoduchý online nástroj na vygenerování zdrojového kódu (javascriptu), který jednoduše vložíte do stránek a nic jiného a složitého nemusíte dělat.

Tato aplikace na vkládání RSS kanálu na adrese http://feed.mikle.com/en/ s názvem FeedWind Vám v jednoduchých krocích dostatečně poslouží i bez použití programování webových stránek.

Jak přidat RSS čtečku do HTML stránek?

Pouze zadáte URL adresu RSS kanálu který budete chtít nabídnout nebo zobrazit na stránce. V našem případě se jedná o adresu http://webitech.cz/feed/ , kterou vložíte do řádku Feed URL. RSS odkaz je většinou dostupný jako RSS nebo pod dobře známou ikonou (grafickým prvkem specifickým pro označování RSS zdrojů).

Můžete využít různých nastavení, tak aby jste upravily vzhled, který plně sedne graficky do webových stránek a stane se tak dobrým doplňkem a hlavně přínosem nových aktuálních informací na Vašem webu.

Možnosti nastavení RSS widgetu

Možnosti nastavení pro generování výstupu jsou například velikost widgetu (šířka a výška), možnost barevného nastavení, název RSS kanálu, vlastní pozadí na základě URL adresy kterou si samy můžete definovat, počet zobrazených informací a spoustu dalších možností. Velikou výhodou tohoto widgetu je, že změny v nastavení ihned vidíte online a nemusíte tak pracně zkoušet jak bude vypadat výsledek. Můžete si tak vyladit a pohrát si s výsledkem zdroje do HTML.

Možností jak vložit RSS je spousty, ale tato možnost jako jedna z mála má výhodu, kterou ne zcela všechny služby tohoto tipu nabízejí.

FeedWind je nástroj zcela zdarma pro nekomerční použití pro práci s RSS kanálem. Widget není obohacován o žádnou reklamu třetích stran což ho činí velice užitečnou online aplikací pro webové stránky a nikdo tudíž nepozná že na stránce máte vloženou nějakou pomůcku, kterou někdo další zprostředkovává nebo se na ní snaží nějak „vydělat“.

Informace na závěr: Někde v pravidlech použití jsem, četl že by jste měli na stránku vložit odkaz na tuto službu FeedWind. Také by jste neměli zapomenou, pokud budete vkládat cizí RSS kanál minimálně jako název RSS zdroje zadat buď poskytovatele nebo webovou stránku ze které informace čerpáte nebo něco podobného.

Příklad výsledného zdrojového kódu Novinek na internetu o velikost 250×250 za jeho zveřejnění na Vašem webu budu samozřejmě rád – http://webitech.cz/feed/ :

<!– start feedwind code –>
<script type=“text/javascript“>
<!–
rssmikle_url=http://webitech.cz/feed/;
rssmikle_frame_width=“250″;
rssmikle_frame_height=“250″;
rssmikle_target=“_blank“;
rssmikle_font_size=“12″;
rssmikle_border=“on“;
rssmikle_css_url=““;
rssmikle_title=“on“;
rssmikle_title_bgcolor=“#0066FF“;
rssmikle_title_color=“#FFFFFF“;
rssmikle_title_bgimage=“http://“;
rssmikle_item_bgcolor=“#FFFFFF“;
rssmikle_item_bgimage=“http://“;
rssmikle_item_title_length=“20″;
rssmikle_item_title_color=“#666666″;
rssmikle_item_border_bottom=“on“;
rssmikle_item_description=“on“;
rssmikle_item_description_length=“40″;
rssmikle_item_description_color=“#666666″;
rssmikle_item_description_tag=“off“;
rssmikle_item_podcast=“icon“;
//–>
</script>
<script type=“text/javascript“ src=“http://feed.mikle.com/js/rssmikle.js“></script>
<div style=“font-size:10px; text-align:right;“>
<a href=“http://feed.mikle.com/en/“ target=“_blank“ style=“color:#CCCCCC;“>FeedWind</a>
<!–Please display the above link in your web page according to Terms of Service.–>
</div>
<!– end feedwind code –>

Related Posts

 • 87
  Mezi často diskutované téma a mnoho otázek na diskuzních fórech tvoří otázka „ Jak se naučit jednoduše a rychle programovat? „  Rychlou a správnou odpovědí se může být využití Codecademy či platformy CodeSchool. Projekt Codecademy Vám pomůže s průpravou na cestě stát se programátorem. S Codecademy, které je převážně zaměřeno na výuku…
  Tags: a, v, o, web, javascript, dhtml, online, nástroje, internetu, zdarma
 • 86
  Potřebujete rychle vytvořit tlačítko na web? Je zde jedna jednoduchá pomůcka, která vám pomůže s vytvořením rychlého tlačítka a to buď ve formě ke stažení v PNG nebo ve formě kódu na webovou stránku HTML + zdrojový kód pro CSS.   Vyskoušejte generátor tlačítek na web s aplikací Buttonoptimizer. Tvorba tlačítka je velice…
  Tags: a, web, html, v, zdarma, tvorba, javascript, dhtml, online, nástroje
 • 86
  Potřebujete rychle vytvořit webové stránky zdarma?  Tuto otázku může vyřešit nová internetová služba, která právě tento problém řeší. V základu nabízí dvě varianty. Zdarma a placenou pro komerční využití. Systém Web-rychle je postaven tak aby jeho využití zvládl naprostý začátečník bez znalostí tvorby webové stránky. Jedná se o drag and drop…
  Tags: a, stránky, zdarma, webové, web, javascript, dhtml, online, nástroje, internetu
 • 82
  Položili jste si někdy otázku „Jak vytvořit webový formulář online?“, nebo jste si jen chtěli usnadnit práci z touto částí webové stránky, které je většinou využívána jako kontaktní formulář a nenašli jste vhodnou aplikaci nebo doplněk pro váš redakční systém? V tomto případě je tento tip na online aplikaci právě…
  Tags: a, online, v, javascript, dhtml, nástroje, internetu, zdarma, rady, web
 • 82
  Jednou ze základních chyb webových stránek je doba jejich načítání. Sice doba pomalého internetu je již pryč, ale někdy i přesto na toto nezapomínejme. Uživatelé internetu nejsou moc nadšeni, když se stránka dlouho načítá a někdy to má za následek, že stránku opustí dříve než dojde k jejímu samotnému načtení. Jednou…
  Tags: a, internetu, stránek, webové, online, v, javascript, stránky, dhtml, nástroje
, , , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *