Inzerce: Půjčit si na rozjezd podnikání nebo ne?

Jenom málokdo je spokojen se svým zaměstnaneckým příjmem a tak zvažuje, že dá sbohem své práci a vrhne se do světa podnikání. Dnešní doba této možnost velmi nahrává, jelikož oblastí, kde můžeme začít podnikat, je více než dost. Samozřejmě tím hlavním a nejdůležitějším je onen nápad, nebo alespoň zkušenosti v oblasti, díky čemuž můžeme za pár měsíců či let vybudovat velmi úspěšnou firmu, a její úspěch pocítíme právě ve chvíli, kdy si budeme vyplácet nadstandardní výplatu.

Často jsou problémem peníze na rozjezd

Ačkoliv vše může vypadat perfektně a dokonale, přesto může být na samotném počátku jeden velký problém, a to jsou peníze. Tedy peníze, které budeme potřebovat na financování rozjezdu naší společnosti. Cest samozřejmě existuje hned několik. Můžeme zvolit investora, můžeme využít takzvaného FFF financování, nebo si můžeme peníze půjčit. A jednu z možností přináší i půjčka bez registru. Ta je spojena s celkovou rychlostí a jednoduchostí, což jako začínající podnikatelé jistě hledáme. Chceme totiž peníze získat co možná nejrychleji, bez složitého papírování, bez složitého ověřování, nebo bez dokládání různých informací.

Výběr částky záleží na nás

Do tohoto segmentu spadá velké množství poskytovatelů ze světa nebankovních společností a tak máme možnost vybrat si takovou, která odpovídá námi požadované částce. Není problémem využít takzvané mikropůjčky a získat několik tisíc korun, nebo lze jít cestou klasickou, kde se sumy pohybují v řádech desetitisíců. Samozřejmě zde už je třeba počítat s tím, že budeme prokazovat naši bonitu a příjem – třeba výpisem z účtu.

Ať už vybereme jakoukoliv částku, nesmíme zapomínat také na celkové podmínky splácení, nebo výše úrokových sazeb. Čím menší úroky, RPSN a poplatky budou, tím pro nás samozřejmě lépe. Jedině tak máme jistotu v tom, že využíváme tu nejvýhodnější možnost toho, jak rozjezd nešínové firmy financovat.

Na co lze peníze použít?

Jelikož půjčka není určena striktně na konkrétní věc, ale spíše se jedná o obecnou nebankovní půjčku, dají se finance použít na celou řadu věcí, které jsou s byznysem spojeny. Můžeme jimi financovat založení či koupi firmy, nákup vybavení, pronájem podnikatelských prostor, propagaci, nebo prvotní mzdy pro naše zaměstnance. Daný účel není nutné nikomu dokládat, což vede k jednoduchosti v tom směru, že si můžeme sami ihned rozhodnout, jak s částkou naložíme.

Podnikatelská půjčka může být rizikem

Ačkoliv se vše zdá jako velmi výhodná možnost, pořád je třeba myslet i na to, že se start byznysu nemusí podařit dle našich představ. V takovém případě samozřejmě neseme veškeré riziko my sami a jsme povinni půjčené peníze do poslední koruny splatit. Na druhou stranu existují společnosti, které nám dokážou ulehčit třeba v tom, že odpustí několik splátek, nebo nám umožní jejich výši snížit. Najít je lze třeba na stránce http://www.finmoney.cz/nebankovni-pujcka. Výběr by měl probíhat podle kritérií, jaké jsme zmínili výše, a to v rámci kombinace výhodných úroků a celkových podmínek.

Investor je bezpečnější varianta

Na závěr je určitě zmínit i fakt, že bezpečnější variantou, jak získat finance na rozjezd podnikání, přináší investor. Na jednu stranu tedy veškeré finanční riziko má v rukách on, ale na druhou stranu je třeba vědět, že je na naši firmu vázán neustále. To znamená povinnost dávat mu domluvené procento z výdělků, i když se o provoz firmy nijak nestará a veškeré finance jsou také dávno využity a navráceny. V takovém případě nastává otázka, zda risknout i desetitisícový přeplatek na úrocích, nebo zvolit investora, kterému nakonec můžeme odvádět i desítky milionů korun – které by mohli být naše.

Related Posts

 • 80
  Najít a oslovit partnery, které potřebujeme k rozvoji firmy, je velmi důležité. V dnešní době už je naštěstí celá řada marketingových databází, které obsahují širokou řadu zajímavých dat. Pojďme se podívat, co umí jeden z předních produktů v této kategorii na trhu: databáze kontaktů Albertina. Za 20 let činnosti si značka…
  Tags: a, se, v, finance, pr
 • 66
  INZERCE:  Pro mnohé z nás je kancelář pověstným druhým domovem. Často v ní trávíme i víc času než doma. I to je jeden z důvodů, proč se vyplatí si kancelář dobře zařídit. Navíc pokud se v ní budeme cítit dobře, projeví se to i na naší práci – budeme nejen spokojenější, ale i efektivnější.…
  Tags: i, a, se, v, že, pr
 • 64
  Když vám dojde barva v tiskárně, což poznáte podle nepovedeného tisku, máte v zásadě dvě možnosti: koupit si originální, nebo neoriginální cartridge. Ovšem to dilema je poněkud složitější. Protože se dnes tiskne hodně, v kancelářích i doma, také trh s neoriginálním spotřebním materiálem do tiskáren se postupně hodně rozvrstvil. I on zahrnuje pouhé levné…
  Tags: v, a, se, i, pr
 • 64
  Bez tisku se dnes neobejde nikdo z nás. Dvojnásob to platí v případě našeho podnikání, jelikož tisk faktur, objednávek, smluv a dalších dokladů jsou nedílnou součástí provozu firmy. I proto bychom se měli zaměřit na to, abychom náklady na tisk co nejvíce snížili. Pojďme se podívat, jak na to. Ty hlavní možnosti…
  Tags: i, a, v, se, pr
 • 64
  INZERCE:  V kanceláři či pracovním koutku trávíme velkou část dne. Právě proto je důležité dbát na vhodné zařízení. Musíme se v kanceláři zkrátka cítit dobře, neboť i to velkou měrou ovlivňuje náš pracovní výkon. Když vás při práci bude neustále něco rušit, nebo se každou chvíli budete muset zvednout, abyste si protáhli…
  Tags: se, a, i, v, pr
,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


YEAHCOACH TEMATICKÝ E-LEARNING SLOVNÍK

Nejkomplexnější a nejefektivnější tematický slovník na internetu je zde! Zcela unikátní vzdělávací systém, který se zabývá situacemi z reálného života s odpovídajícími frázemi a slovní zásobou. Přestaň se učit slovíčka, která nikdy nepoužiješ. Společně s dalšími vzdělávacími prvky v YeahCoach se staneš snadno a rychle samostatným a nezávislým mluvčím.