Google výrazně zlevnil své cloudové úložiště Disk Google – přinášíme praktické tipy

Google přišel dva roky po svém spuštění úložiště Disk Google s výrazně nižšími cenami a zjednodušil nabídku na pět tarifů. 15 GB zůstává zdarma, první placená varianta s kapacitou 100 GB vás přijde na 1,99 USD měsíčně (předtím 4,99 USD) a např. za 1 TB zaplatíte 9,99 USD měsíčně (předtím 49,99 USD). Maximální možná kapacita vzrostla na 30 TB. Současní předplatitelé automaticky platí méně.

Úložiště Disk Google je sdíleno s e-mailovou schránkou služby Gmail. Je to všestranné cloudové úložiště, které funguje velmi dobře jak pro skladování dat, tak i pro správu dokumentů. Kdekoliv máte přístup k internetu, máte svá data stále po ruce.

Používejte Disk Google jako zálohovací nástroj

Disk Google je životaschopný nástroj, se kterým si můžete snadno a levně zálohovat vaše důležitá data.

Instalujte si synchronizační nástroj Disku, který přidá speciální složku na váš HDD a funguje obousměrně. Všechny soubory nebo složky, které tam umístíte, budou synchronizovány s vaším Diskem Google a naopak soubory a složky, které přidáte na svůj Disk Google, budou synchronizovány zpět do této složky na vašem počítači.

Doporučujeme také používat aplikaci Disk Google (pro Android a iOS). Můžete si pak snadno zpřístupnit kterýkoli soubor offline, abyste k němu měli přístup, i když nemáte mobilní internet, nebo jen nízký FUP limit.

Praktické tipy a triky

Prohledávejte Disk přímo v Gmailu: Jděte v Gmailu do Nastavení -> Laboratoř a aktivujte položku Vyhledávání ve službě Apps, uložte změny. Nyní můžete vyhledávat soubory z úložiště Disk přímo v Gmailu. Zobrazí se vám pod výsledky vaší pošty. Každý ušetřený klik se hodí.

Používáte-li Google Chrome, zvažte instalaci rozšíření Uložit na Disk Google. Uložíte díky němu obrázky, dokumenty, videa a jiný webový obsah přímo do Disku Google. Je to snadný a rychlý způsob, jak archivovat soubory z webu. Stačí kliknout pravým tlačítkem myši na libovolný odkaz a zvolit Uložit na Disk Google.

Naskenovat nějaký dokument je občas nutnost. Aplikace Disk Google pro chytré telefony nabízí zajímavou funkci skenování pomocí fotoaparátu, kterým váš telefon disponuje. Stisknutím tlačítka Skenování na hlavní obrazovce aplikace se spustí fotoaparát. Následně stačí požadovaný dokument vyfotit a aplikace se postará o vše ostatní. Disk Google umí pořízenou fotografii zesvětlit a zvýraznit tištěný text dokumentu. Následně fotku uloží do formátu .pdf a dokument se automaticky uloží na váš Disk Google.

Disk můžete samozřejmě používat i pro sdílení souborů. Gmail omezuje přílohu na 25 MB, ale umožňuje uživatelům do e-mailu vložit odkaz na soubor z Disku Google až o velikosti 10 GB. Když dole v okně pro psaní zprávy najedete ukazatelem myši na symbol +, změní se vám na několik různých možností. Klikněte na logo Disku a můžete vybrat soubor z Disku Google a vložit ho do e-mailu, kde se objeví jako odkaz v těle e-mailu.

Zdroje:

http://www.businessinsider.com/google-drive-tips-2014-3

http://mashable.com/2014/03/13/google-drive-storage-prices/

http://www.lupa.cz/clanky/google-drive-vyrazne-zlevnuje-je-libo-1-tb-za-9-99-usd-mesicne/

http://www.androidmarket.cz/aplikace/rychly-tip-skenujte-dokumenty-pomoci-aplikace-disk-google/

http://www.cnet.com/how-to/how-to-use-google-drive-as-a-backup-tool/

Related Posts

 • 90
   Google SketchUp je CAD software pro tvorbu 3D modelů. Na trhu je verze 7. Jeho beta verze je zdarma. Tento program umožňuje nejen vytvářet 3D objekty a texturovat jejich povrch, ale umožňuje také geografické umístění kdekoliv na Zemi prostřednictvím Google Earth a propojení se softwarem GIS. Ovládání umožňuje intuitivní práci.…
  Tags: a, google, můžete, zdarma, se, online, nástroje, internetu, tip, web
 • 88
  Vytváříte životopis a hledáte vzor životopisu na internetu nebo si jen chcete s vytvářením strukturovaného životopisu někdy taky nazývaného CV zjednodušit práci pomocí online aplikace? Pokud ANO jsou na internetu spousty agentur nebo webových stránek, které tuto službu nabízejí a to v profesionální kvalitě. Tedˇ tu chci představit jednu z nich a to…
  Tags: a, online, nástroje, internetu, zdarma, rady, tip, web
 • 88
  Každý z nás někdy jistě zatoužil po tom přečíst cizojazyčný web. Nebo našel na internetu požadované informace , ale bohužel v jiné řeči. Právš pro tyto případy  jsem našel užitečnou pomůcku na internetu které toto udělají za vás. Není zapotřebí žádná instalace do PC a vše je zcela zdarma. Jedná se o…
  Tags: google, a, internetu, web, můžete, v, se, zdarma, online, nástroje
 • 88
  Převody jednotek online přímo ve Vašem prohlížeči. Ano jak je napsáno v úvodní větě tak tomu opravdu tak je. Na webu je internetová stránka která online převody jednotek umožňuje. Mimo tuto užitečnou funkci také obsahuje spoustu zajímavých a užitečných informací např. převody jednotek, fyzikální tabulky, životopisy fyziků a informace o Nobelově ceně a…
  Tags: a, online, web, nástroje, internetu, zdarma, rady, tip
 • 86
  Několikrát jsem již na tomto webu publikoval články ohledně počasí, počasí na radaru a radarových snímků. Jelikož je to jedno ze stále aktuální témat pokusil jsem se vytvořit seznam užitečných odkazů na sledování této problematiky. náhled webu Sat24.com Jako zdroj informací jsem použil jak jinak než internet a to na…
  Tags: a, se, online, v, google, nástroje, internetu, zdarma, rady, tip
, , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *