Fórum pro startupisty a začínající projekty

Dnes jsem se na internetu zaznamenal užitečný web, který určitě stojí minimálně za zmínku a krátké představení u nás na WebiTechu.

Jedná se o projekt resp. fórum StartupWeb.cz, který je hlavně určen (jak už napovídá i samotná doména) startupistům a začínajícím podnikatelům na všech úrovních.

Na internetu je spousty diskuzních fór, ale určitě pokud autor udrží takto specifické zaměření, věřím že přitáhne nejen začínající startupisty, ale také zkušené hráče z oboru nebojící se podělit o své zkušenosti a doporučeními.

startupweb

Náhled webového projektu StartupWeb.cz

StartupWeb běží na jednom z nejpoužívanějších systémů pro internetová fóra phpBB.

Otázky na autora projektu:

Kdo za tímto projektem stojí a proč vlastně StartupWeb vznikl?

StartupWeb.cz měl být původně „klub“ podnikatelů, ve kterém si měli členové navzájem pomáhat se začátky podnikání a s podnikáním vůbec, skrz obory (vývoj, grafika, právo, obchod, marketing, atd.). Od tohoto konceptu jsem brzy ustoupil a raději zvolil otevřenou formu diskuze nad projekty, která by měla pomáhat všem, kteří se zajímají o startupy, chtějí diskutovat, bavit se, scházet se, hodnotit, předvádět své dílo a podobně. Projekt provozuje Zdeněk Sabela, zatím neznáma osoba J na startupovém poli.

Máte nějaké osobní zkušenosti se začínajícím startupem?

Pár zkušeností se začínajícími projekty mám. Některé můžete vidět na fóru k sekci Startupy/weby. Nicméně i já sám mám stále co dohánět, řešit, ptát se, takže nejsem odborník na podnikání. To je také jeden z hlavních důvodů, proč jsem StartupWeb.cz spustil.

Máte v úmyslu po čase nějak tento projekt monetizovat?

Projekt jsem spustil jako nekomerční a u toho bych rád zůstal. Cílem je vytvořit otevřený prostor pro všechny startupisty, kteří se budou vracet a sdílet své příběhy s úspěchy, neúspěchy.

Mezi startupisty jsou velice oblíbené online aplikace. Používáte nějakou případně jakou by-jste doporučil začínajícím startupistům?

Ano, taky jich pár používám, rád zkouším nové aplikace a projekty. Vzhledem k vzrůstajícím nápadům na nové projekty jsem začal používat aplikaci Wunderlist a nemůžu si ji vynachválit. Určitě doporučuji všem, kteří plánují, úkolují.

Co by jste řekl čtenářům WebiTechu na závěr?

Nebojte se rozjet cokoliv Vás napadne, zkušenost je to neocenitelná. Budu rád, když se s Vaším projektem potkáme na fóru a budeme moci probrat vše, co je třeba pro start a chod.

Zdraví čtenáře WebiTech.cz Zdeněk Sabela.

Related Posts

 • 89
  GoOut na první pohled připomíná další z mnoha “kulturních přehledů” na českém trhu. V čem je tedy jiný, v čem spočívá jeho výjimečnost? To jeho autoři vysvětlují jedním slovem: houby. „Akce ve městech jsou totiž jako houby v lese“ – některé jsou červivé, některé nejedlé, jiné jsou výborné na talíři a…
  Tags: a, se, internet, rady, startup, tip, web
 • 87
  Pro úspěšný startup či firmu je také důležité správné vedení a motivování kolegů k dosažení těch správných výsledků. Z tohoto důvodu zde chci představit velice užitečný web, na kterém jsou důležité informace k vytvoření pozitivních vztahů s kolegy na pracovišti. Firemní sociolog (www.firemni-sociolog.cz)  je portál informací o vedení lidí, managementu vztahů v organizaci, podpoře zaměstnanců…
  Tags: a, internet, rady, startup, tip, web
 • 86
  Popularita eCommerce kontinuálně vzrůstá a obraty z online prodejů rok od roku rostou i v České republice. Lidé nacházejí stále větší oblibu v online nakupování, které jim umožňuje velký výběr, možnost srovnání a pohodlí nákupu přímo z domova. Podle serveru Heureka.cz utratili Češi online nakupováním rekordních 81 miliard korun, což je o 21% více…
  Tags: a, se, internet, rady, startup, tip, web
 • 85
  Spoteee [Spotý], vítěz pražského adVENTURE2 a stříbrný nedávno skončeného tříměsíčního startup akcelerátoru StarCube v Brně. To jsou dva velké úspěchy, na které tento tým dokázal dosáhnout již po šestiměsíční práci na svém projektu. Ale co je Spoteee a jaký problém řeší? Tým Spoteee natáčí složitou kamerovou technologií videa s vysokým rozlišením, která…
  Tags: a, se, internet, startup, tip, web
 • 82
  Máte děti? Učíte děti? Pracujete s dětmi? Jste ještě tak trochu malé dítě? Ano? Tak v tom případě se sejdeme na Bigolo.cz. Bigolo je web pro děti i dospěláky. Bigolo je pro rodiče, kteří chtějí své děti poznávat a pracovat s nimi. Bigolo je pro paní učitelky a vychovatelky, které…
  Tags: a, se, internet, rady, tip, web
, , , , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *