Capturio doručí fotografie kamkoli na světě?

Jste příznivci sdílení fotografií nebo rádi posíláte vaše fotografie prostřednictvím mobilního telefonu? Pokud ano určitě se seznamte s novou možností Capturio jak potěšit přátelé či rodinu tištěnou fotografií doručenou přímo do poštovní schránky.

Někoho však napadne proč do poštovní schránky? Odpověď je velice jednoduchá. Pokud Vám dorazí fotografie přímo a můžete jí držet v ruce tak není žádný jiný způsob, který tento pocit nahradí. Navíc můžete fotografie kdekoliv vystavit a budou Vám připomínat zážitky, rodinu, oblíbená místa atd. U fotografií, které jste obdrželi do telefonu zpravidla v záplavě dat, jsou brzo minulostí a ani na ně nevzpomenete.

Capturio fotografie

náhled webové stránky projektu capturio.com

Nástroj či aplikace Capturio se tohoto úkolu dokonale zhostila a převedla do reality prostřednictvím mobilní aplikace, kterou můžete využívat již od konce května tohoto roku.

Také určitě stojí za zmínku, že za Capturiem stojí společnost z České republiky Capturio s.r.o. a tým nadšených lidí touto realizací. Tento tým se skládá z majitelů firmy iMakers (přivádějí k životu mobilní a webové aplikace) a samozřejmě nositele myšlenky realizace projektu Capturio Michala Olberta.

Jak Capturio funguje?

 1. Stáhněte si z App Store aplikaci Capturio zdarma
 2. Vyberte fotky v aplikaci z telefonu (Facebooku či Instagram)
 3. Označíte fotky k tisku (můžete fotky upravit či přidat i různé filtry)
 4. Napíšete doručovací adresu (poštovné zdarma kamkoli na světě)
 5. Zaplatíte (platební karta nebo PayPal)
 6. Těšíte se na své fotografie

Kolik tato služba stojí?

 • 9×13 cm od 11,90 do 19,90 Kč
 • 10×10 cm od 13,90 do 21,90 Kč
 • 10×15 cm od 13,90 do 21,90 Kč

(* Nezapomeňte, že cena neobsahuje žádné jiné poplatky a poštovné je zdarma!)

Vysoká kvalita je zaručena způsobem zpracování, kdy nejsou fotografie pouze vytisknuté, ale jsou zpracovány a vyvolány metodou RA4 (temná komora + mokrá cesta).

Otázky na autora Capturia Michala Olberta

Proč zvolit tištěnou fotografii?

Mají fotky na papíře úplně jinou sílu, než obrázky na displeji. „Vyvolaná fotografie byla a vždy bude symbolem vzpomínky s větší energií než tisíce stejno scénických fotografií naskládaných v počítači. A to nemluvím o možnosti fotografii darovat na památku, pověsit si ji v rámečku na zeď, vytvořit si jejím prostřednictvím jakousi vizuální rodinnou historii,“ podotýká.

A klasické fotky mají i další výhodu, nejsou závislé na elektřině. „Digitální svět je stále založen na podpoře různých technických zařízeních. Tato zařízení jsou závislá na elektrickém proudu a z uvedeného plyne, že když nám vyšší moc přeruší dodávku proudu, pak si prohlédneme maximálně tak černý displej tabletu, počítače či telefonu,“ dodává Hartmann

Kdy se můžeme těšit na aplikaci pro Android?

Do jednoho až 1,5 měsíců na viděnou na Google play. Aplikace je teď ve fázi Beta verze, takže testujeme, zkoušíme a snažíme se aplikaci vyladit co nejlépe.

Plánujete nějaké novinky v nejbližší době?

Momentálně je pro nás prioritní dokončení Android verze. Vývoj je velmi technologicky a finančně náročný, přesto dostáváme od našich zákazníků z ČR i ze zahraničí desítky podnětů k rozšíření služeb, které si pečlivě zapisujeme a snažíme se zahrnovat do našich rozšíření. Všechny novinky však bude možné aplikovat až po dokončení velmi náročného vývoje Android aplikace.

Uvažujete i variantě odeslání pohlednice z PC (internetu)?

Ano, uvažujeme i tímto směrem. Odesílání pohlednic je služba, která už v ČR i ve světě funguje a zároveň v tom vidíme zajímavou možnost rozšíření služeb. Jsme totiž přesvědčeni, že vždy jde něco udělat lépe, takže bychom se nebáli ani odesílání pohlednic z PC. Je to však jen jedno z mnoha rozšíření, které máme v plánu.

Bude možné v budoucnu využívat i jiné platební metody?

Snažíme se od zákazníků přijímat zpětnou vazbu mimo jiné právě ohledně vhodnosti použití PayPal jako platební metody. Víme, že některé státy (např. Brazílie) jsou v tomto směru poměrně komplikované, protože lidé jsou zvyklí používat jejich národní zprostředkovatele plateb. Protože si myslíme, že bude důležité poskytovat uživatelům co možná největší komfort užívání, snažíme se vyjít vstříc uživatelům i tímto směrem a plánujeme i rozšíření platebních metod.

Related Posts

 • 89
  "Po téměř půl ročním vývoji začíná Storyous pomalu odkrývat čeho chce dosáhnout. Všechno to začalo tak, že David jeden ze spoluzakladatelů je milovník kávy a chyběla mu služba, která by mu spolehlivě našla kavárny v okolí. A tak tento problém začali společně s Hynkem řešit. Nakonec si ale řekli proč…
  Tags: a, aplikace, v, se, internet, mobil, online, nástroje, internetu, zdarma
 • 87
  Tato nová služba Pipe (roura) odstartovala do ostrého provozu. Potřebujete poslat až 1GB soubor svému příteli? Pipe je integrováno pomocí app do facebooku a umožňuje posílat až 1GB velká data pomocí této sítě svým přátelům. Přenášení souborů probíhá z počítače do počítače (princip P2P), takže rychlost přenosu záleží pouze na…
  Tags: a, v, aplikace, z, facebook, internet, online, nástroje, internetu, zdarma
 • 84
  Na internetu je dostupná nová služba přispějmi.cz se kterou můžete proměnit své sny ve skutečnost. Jedná se o českou službu na sdílení nákupů dárků. Myšlenka založit tento projekt byla od roku 2011, kdy se začalo rozmáhat financování pomocí crowdfundingu. S využitím této metody financování se podařila tato myšlenka realizovat a projekt se…
  Tags: a, se, facebook, internet, online, nástroje, internetu, zdarma, rady, startup
 • 84
  V současné době internet zaplavuje spousty soutěží, které jsou převážně využívány jako marketingový nástroj pro získání nových klientů či příznivců stránek na sociálních sítích. Mnohdy jsou tyto soutěže až příliš účelné a samotná soutěž je až na druhém místě a šance na výhru se tak snižuje. Na internetu mě zaujal jeden…
  Tags: a, se, v, z, i, facebook, internet, online, nástroje, internetu
 • 83
  Na českém internetu se objevil nový prostor pro studenty vysokých škol usnadňující získat praxi od zavedených firem. Projekt s názvem Praktikanti sídlící na stejnojmenné webové adrese Praktikanti.cz byl v těchto dnech spuštěn do testovacího užívání a to díky zakladatelům jménem David Dvořák, Matěj Ošanec , Jan Navrátil a Jakub Schejbal. Praktikanti.cz vytváří…
  Tags: a, se, v, že, internet, online, nástroje, internetu, zdarma, rady
, , , , , ,