Bouřky na radaru na jednom místě a navíc na podkladech Google Maps

Sledujte bouřky na radaru na mapových podkladech Google od České radarové sítě CZRAD. Pří brouzdání po internetu na téma počasí a bouřky na radaru jsem narazil na tuto webovou adresu kde jsou právě tyto informace a navíc v přehledné a vizuálně přívětivé formě.

Jedná se o web http://radar.bourky.cz kde se Vám zobrazí mapový podklad od společnosti Google Maps. Takž z toho vyplívá velice známe prostředí a spoustu  předvoleb pro mapu jako jsou například satelitní, hybridní nebo dokonce terénní mapa atd. pohyb na mapě je taktéž velice jednoduchý s intuitivním ovládáním.

No zpět k hlavnímu tématu radar a bouřky. V levé části obrazovky je stupnice barev podle které poznáte intenzitu srážek buď dle radarové odrazivosti dBZ nebo od 0 do 100 mm/h.

V prvé části tohoto webu najdete ovládání pro práci se snímky na radaru kde si můžete nastavit rychlost animace či aktivovat detekci bouřek. Interval obnovy dat na tomto radaru bouřek je patnáct minut.

Závěrem malé upozornění aby Vás nezmátl čas radarových snímků který je uváděn ve světovém čase UTC. Pro získání místního času je třeba k zobrazenému času přičíst 1 hodinu v zimním období, kdy platí středoevropský čas, resp. 2 hodiny v období platnosti letního času.

Druhým upozorněním je že se občas na radarových snímcích bouřek zobrazí úzké barevné výseče (paprsky) falešných „odrazů“.  Pokud na to náhodou narazíte tak to nejsou bouřky, ale třeba právě vy. Jedná se o rušení radarových měření zařízeními pro bezdrátové poskytování internetu.

No nebudu zde tuto webovou aplikaci více popisovat pokud se chcete podívat tak mohu stránku pouze doporučit jelikož si osobně myslím že se jedná o jednu z nejlepších určenou pro Českou republiku.

Meteor radar také pro iPhone

Bouřky na radaru

Meteor radar také pro iPhone. iPod zdarma na http://radar.bourky.cz/iphone/ aplikace umožňující sledování satelitních snímků dešťových srážek ze sítě CZRAD

Related Posts

 • 87
  www.snehove-zpravodajstvi.cz - Sníh, sněhové zpravodajství a počasí z českých hor - Server sněhové zpravodajství přináší denně aktualizované sněhové podmínky a počasí z českých lyžařských středisek. Každý den pro vás připravujeme informace o stavu sněhu a aktuálním počasí v 93 zimních střediscích po celé České republice.   www.alpy.net - Počasí na…
  Tags: počasí, a, z, rady, tip, web
 • 75
  Každý z nás kdo pracuje s grafikou jistě někdy narazil na problém že nenašel vhodný font textu který je právě ten pravý a pokud ho náhodou našel tak zase scházela čeština. Kdo tuto problematiku zná jistě ocení jeden zdařilí web který tuto službu nabízí. Fonty jsou zde zdarma ke stažení a ke…
  Tags: a, k, z, v, rady, tip, web
 • 74
  Pokud hledáte jaké bude počasí v Chorvatsku v jedné z nejoblíbenějších zemí kam míří většina čechů strávit svou dovolenou , teak vám zde uvádím dva povedené weby kde jsou aktuální informace o počasí v Chorvatsku .
  Tags: v, počasí, z, o, a, tip, web
 • 73
  Chce se online podívat do Vašeho města pomoví online kamery, nebo se podívat jaké je počasí na horách nebo na Vaší oblíbené sjezdovce, či snad dokonce virtuálně cestovat po celém světě nebo navštívit online zoologickou zahradu. Díky moderní technologií a internetu je možné zavítat pomocí webových kamer online kamkoli po…
  Tags: a, internetu, webovou, se, z, počasí, web, v, rady, tip
 • 72
  Výpověď z pracovního poměru je jednou z velice hledaných frází na internetu a to buď jako formulář výpovědi nebo rady jak na to. Pokud také hledáte nějaké potřebné informace k tomuto tématu uvádím zde pár odkazů kde naleznete spoustu informací na toto téma nebo hned zdarma formulář výpovědi z pracovního poměru. http://www.vypoved.info/okamzite-ukonceni-pracovniho-pomeru/ http://www.hledampraci.cz/pracovni-pravo/vypoved-ze-strany-zamestnance.php http://www.vzory.cz/vzory/zamestnani/navrh-na-rozvazani-pracovniho-pomeru-dohodou-a-vypoved/…
  Tags: z, a, velice, internetu, rady, také, k, tip, web
, ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *