Android – Platforma Android která si zaslouží pozornost

V poslední týdnech často diskutované téma a zároveň velice populární platforma pro mobilní telefony s názvem Android.

androidAndroid je na Linuxu založená softwarová platforma určená zejména pro mobilní zařízení (chytré telefony, PDA, navigace, tablety) vyvinutá původně společností Android Inc., kterou akvizicí převzal Google v roce 2005. Společnost Google následně celou platformu i se zdrojovými kódy předala sdružení firem Open Handset Alliance, jejímž je také členem.

Google inicioval nejen vznik platformy Android, ale také vznik OHA, a financoval odměny v soutěži Android Developer Challenge, ze které vzešly první aplikace pro tuto platformu. Vývoj aplikací se provádí za pomoci Android SDK, které umožňuje vývojářům psát aplikace v jazyce Java s využitím knihoven vyvinutých společností Google.

Tento odstavec o Androidu je převzat z české Wikipedie kde je také více informací k této platformě: http://cs.wikipedia.org/wiki/Android_(opera%C4%8Dn%C3%AD_syst%C3%A9m)

No, ale proč se tu o tomto Androidu zmiňuji je to že tu chci ve stručnosti představit dvě webové stránky které na toto téma pojednávají a pokud se chcete dozvědět více informací tak právě tyto weby proto vznikli.

svetandroidaV první řadě se jedná o web s názvem Svět Androida na kterém spolupracují lidé pro které se stal Android neodmyslitelnou součástí života. Základem se stalo sloučení tří hlavních webů s touto tématikou v jeden portál, a to na adrese www.svetandroida.cz . Na tomto serveru se snaží každý den přinášet aktuální informace kolem systému Android a radit lidem, jak jej používat efektivněji. Tato myšlenka se stala vlastní pro mnoho lidí, někteří z nich se připojili v podobě redaktorů k projektu SvětAndroida.cz a společnými silami tvoří jeho obsah.

Jako druhý portál zde chci zmínit stránku Android Market která opět přináší spostu informací a aplikací pro Android. Stránku na adrese www.androidmarket.cz , které zejména pojednává o návodech, recenzích a hodnocení aplikací z Android marketu oficiálního portálu s aplikacemi který je na adrese http://www.android.com/market/ .

Samozřejmostí obou webů je také diskusní fórum kde se můžete dozvědět i zeptat na vaše otázky co a jak s androidem na vašem telefonu.

Závěrem zde chci říci že při psaní tohoto článku jsem usoudil že si určitě v brzké době  také pořídím telefon s Androidem, a třeba o něm pak napíšu nějakou recenzi.

Odkaz na oficiální web s platformou Android je na www.android.com


YouTube Direkt

Related Posts

 • 85
  Dnes se podíváme na jeden velice povedený portál pod názvem Toulavá Kamera , který má vlastní pořad na ČT . Spíše se dá říci že televizí pořad má svůj webový portál který stojí za zmínku. Nachází se na adrese http://toulavakamera.ct24.cz . Ihned po otevření se ihned představí interaktivní stránky které…
  Tags: se, o, z, tip, web, videa, youtube
 • 79
  Při brouzdání po internetu. jsem narazil na velice povedený, zajímaví web, a chci se zde s Vámi o něj krátce podělit. Doména nesoucí název oasisoftheseas, pro nás představuje prezentaci největší osobní zaoceánské lodě společnosti Royal Caribbean International. Loď nese jméno stejně jako doména Oasis of the Seas. Je prvním plavidlem svojí…
  Tags: o, web, se, a, v, tip, které, videa, z, youtube
 • 75
  Představuji užitečný tip na stránky Gogole Blog na kterých najdete novinky ze světa Google, tipy pro použití služeb google, pozvánky na akce atd. Psáno Čechy a Slováky pracujícími v Googlu po celém světě. Stránky naleznete na adrese kde jinde než na službe Gogolu a to http://google-cz.blogspot.com/ .Dále doporučuji sledovat jejich…
  Tags: v, google, a, tip, také, youtube, videa, z
 • 73
  Tip na webovou stránku který stojí za to. Jedná se vyhledávač ikon zdarma s anglickým názvem FindIcons.com, kterou naleznete na stejnojmenné stránce. Samotný název tohoto webu vystihuje vše. FindIcons je vyhledávač ikon zdarma. Tento web disponuje s největší prohledávatelnou databázi ikon na světě (někde jsem tam četl více jak 300…
  Tags: a, se, s, web, které, v, tip, videa, z, youtube
 • 72
  Blíží se konec roku a vánoční atmosféra a s tím spojené novoroční přání, které v posledních letech ovládlo SMS přání které každoročně trhá rekordy v množství odeslání SMS. Hlavním důvodem je jednoduchá dostupnost a cena. Navíc si do tohoto přání napíšete co chcete a mnohdy je SMS přání pojato vtipnou formou. V této…
  Tags: a, z, v, mobil, tip, web
, , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *