Affiliate pro obchodníky přináší nové možnosti prodeje

Affiliate marketing – není jen pouhý nástroj na kterém mohou vydělat partneři, ale je hlavně novým prodejním kanálem obchodníků.

Dění kolem affiliate je čím dál více medializováno a začíná se dostávat k širší veřejnosti a částečně už i k samotným obchodníkům. Ve většině případů je však, ale spíše zaměřen na získávání nových partnerů a zapojení se do spolupráce s obchodníky a affiliate sítěmi. Myslím, že za to může moderní trend info produktů a získání nových klientů kde se dá a určitě i neznalost jak správně získat kvalitní partnery do programu atd. Jsou samozřejmě i společnosti, které se snaží vzdělávat v tomto oboru, ale zase opět spíše partery (jak vytvářet affil web, jak propagovat, jak získat konverze, jak měřit atd.).

Postrádám však tu druhou stranu. Není moc informací a praktických zkušeností z druhé strany. Jak získat informace z pohledu obchodníka.

Affiliate je především nástrojem obchodníka!

Těžko říci proč tu chybí dostatečné informace pro obchodníky v českém jazyce. Podle mého názoru je to hlavně z důvodu, že obchodník co už začal využívat a poznal výhody tohoto nástroje affiliate prodejního kanálu, tak nemá důvod dělit se o zkušenosti a budovat si tak konkurenci v tomto oboru a prodejní technice. Druhým důvodem určitě bude ta pozitivní informace pro vás a tou je že tento trend je u nás teprve v začátcích a teprve se otevírá obchodníkům, kteří poznávají nové možnosti tohoto prodejního a marketingového nástroje affiliate spolupráce.

Jeden vzdělávací produkt tu však je!!

Rozensky_AffiliateNa trhu je možnost získat první knihu o affiliate marketingu pro obchodníky a začínající podnikatelé na internetu. Jedná se praktickou knihu postavenou na osobních zkušenostech s cílem získat nový potenciál prodeje a osvětlení právě této problematiky na ověřených postupech z praxe.

Tip na příspěvek:  Nečitelné webové stránky? Je tu nástroj Contrast Analyzer !

V této knize se dozvíte na více než 170 stranách jak využívat nové prodejní techniky a jak znásobit prodeje svých produktů či zboží nejen v e-shopech.

Tato knížka od Mária Roženského od nedávného uvedení získala více než 400 čtenářů a prodej neustále roste.

Mário Roženský patří k odborníkům na affiliate a věnuje se mu již od roku 2008. Mimo to je také autorem populárního českého affiliate softwaru AffilBox na správu vlastního programu. Působí jako affiliate manažer u mnoha úspěšných kampaní a je autorem vzdělávacího programu Affiliate Academy.

Ale, zpátky k našemu tématu. Koho jiného se zeptat na pár informací ohledně této vzdělávací publikace než samotného autora Mária, který patří mezi uznávané osobnosti affiliate marketingu u nás.

  • Mário co tě vedlo k napsání této knihy a pro koho je především určena?

Ahoj, k napsání mě vedla právě absence informací pro obchodníky – majitele e-shopů, kteří tuto formu propagace velmi opomíjejí. Chtěl jsem velmi čtivou a jednoduchou formou toto odvětví přiblížit běžnému provozovateli e-shopu a ukázat mu, že affiliate není zlo, partneři mu nechtějí ublížit a že to vše není vůbec složité nastavit a spravovat.

Tou hlavní osobou, pro koho jsem knihu psal je majitel e-shopu. Ale své si v něm najdou také potenciální affiliate manažeři a neuškodí přečíst si ji také partnerům. Ti budou vědět jak funguje provizní program z druhé strany a následně si tak třeba budou umět domluvit lepší obchodní podmínky.

mario-kniha

Mário na křtu své knihy o affiliate marketingu

  • Mário, mám pocit že affiliate není v české republice ještě dostatečně rozšířen a obchodníci neznají jeho výhody. Čím myslíš, že je to způsobeno?

Je to celkem nový obor. Před 3 rokama, kdy jsem s osvětou v této oblasti v ČR začínal o tom nikdo neměl zdání. E-shopové systémy affiliate v základu neumí a agentury affiliate management pro zákazníky nedělají. Takže tu chyběly vzory, které by další e-shopy mohly převzít a zkopírovat.

Tato situace se naštěstí mění a stále více e-shopů spouští provizní program a těží z jeho benefitů.

Možná to může být také tím, že affiliate je krásně měřitelné a průkazné. Narozdíl třeba od SEO, kde agentury mohou snadno účtovat vysoké částky a pak se vymluvit na změny algoritmu vyhledávače, nebo prostě stroze oznámit, že to je běh na dlouhou trať. To u affiliate nejde. Tam jsou přesně vidět výsledky. A pokud nejsou, tak je nekvalitní affiliate manažer.

Také chvíli trvá, než se affiliate program rozjede a vyžaduje určité množství času každý měsíc. Takže zase to odradí ty obchodníky, kteří chtějí vše hned a bez práce. Zde je třeba výhoda PPC, že nastaví (byť špatně) kampaň a zákazníci mohou přijít za hodinu. U affiliate jsou to spíše dny a větší obraty jsou otázkou týdnů a měsíců.

  • Je tato kniha určena jen pro začátečníky nebo může pomoci i obchodníků, kteří se již toto problematikou zabývají?

Je určena jak začátečníkům, tak také pokročilým obchodníkům. Bohužel i pokročilí se dopouští spousty chyb. Proto jsem se rozhodl ve středu 12.11. uspořádat webinář, kde budu o těchto chybách mluvit. Ukážu chyby například u MALL.cz, Pneumatiky.cz, Palmknihy.cz a dalších. Takže i tyto velmi pokročilé e-shopy dělají chyby. A to takové, o kterých v knize píšu a neměl by být problém si je opravit. Však se přihlašte a uvidíte sami .

  • Jedná se o tvojí první tištěnou knihu. Jaký je to pocit?

Báječný. Splnil jsem si tím jeden ze svých snů.

  • Plánuješ i nadále vzdělávání obchodníku v tomto směru.

Rozhodně! Je to potřeba a jak přibývají, je potřeba školit stále nové. Stejně tak affiliate manažery. Chystám i kompletně novou službu, která v ČR nemá obdoby, tak uvidíme jak bude přijata :).

  • Coby jsi ještě doplnil nebo je něco co chceš říci potenciálním zájemcům o rozjetí vlastního affiliate programu?

Jděte do toho! Na nic nečekejte. Když budete čekat, tak vás předběhne konkurence. Není lepší chvíle, kdy jej spustit, než dnes. Za rok se budete chytat za hlavu a lamentovat, kde jste mohli být, kdybyste jej spustili před rokem.

Děkuji autorovi této knížky o Affilu pro obchodníky Máriovi Roženskému za krátký rozhovor a přeji čtenářům knihy hodně obchodních úspěchů a zúročení jeho zkušeností v byznysu pomocí této marketingové techniky a objevení nového potencionálu prodeje.

Tip na příspěvek:  Jak vyčistit HTML kód z MS Word?

Doporučení pro obchodníky na závěr:

  • Díky minimální investici získáte přístup k ověřeným informacím pro obchodníky o affiliate, které jinde takto snadno nenajdete.
  • Získáte podrobný návod jak úspěšně rozjet vlastní provizní program a hlavně na něm neprodělat.
  • Jediná tištěná kniha u nás v českém jazyce, kterou máte vždy po ruce.
Sdílejte článek přátelům:
, , , , , , , , , , ,
Show Buttons
Hide Buttons